Нобелівськими лауреатами з фізики цьогоріч стали вчені Джон Гопфілд та Джеффрі Хінтон. Вони використали інструменти фізики для розроблення методів, які є основою сучасного потужного машинного навчання.
Про це повідомив Нобелівський комітет.
Вказано, що премію фізикам присудили за “фундаментальні відкриття та винаходи, які уможливлюють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж”.
Джон Гопфілд створив асоціативну пам’ять, яка може зберігати та реконструювати зображення та інші типи патернів у даних.
А Джеффрі Гінтон винайшов метод, який може самостійно знаходити властивості в даних і в такий спосіб виконувати завдання, як-от ідентифікація певних елементів на зображеннях.
“Робота лауреатів вже принесла величезну користь. У фізиці ми використовуємо штучні нейронні мережі в широкому спектрі областей, таких як розробка нових матеріалів зі специфічними властивостями”, – зазначила голова Нобелівського комітету з фізики Еллен Мунс.
Нагадаємо, минулого року лауреатами Нобелівської премії у галузі фізики стали науковці П’єр Агостіні, Ференц Крауш та Анне Л’Юльє. Їх нагородили за “експериментальні методи, які генерують аттосекундні імпульси світла для вивчення динаміки електронів у матерії”.
Читайте також:
Нобелівську премію з медицини отримали вчені, які створили технологію для вакцин проти COVID-19
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!