Українська бойова система DELTA успішно дебютувала на навчаннях НАТО у сфері антидронової боротьби, що проходили з 10 по 20 вересня у нідерландському місті Вредепілі.
Про це 4 жовтня повідомило Міністерство оборони.
Українські фахівці були серед 450 спеціалістів з 22 країн світу. На навчаннях випробували понад 60 різноманітних систем та технологій боротьби з безпілотниками.
Українська бойова система DELTA виступила однією з ключових платформ планування навчань та відображення поточної локації “ворожих” та “своїх” дронів. Фахівці Центру інновацій Міноборони продемонстрували ідентифікацію дружніх БПЛА за допомогою протоколу UA DRONE ID. Цей спільний проєкт Міністерства оборони, компанії Cossack Labs, ГО “Аеророзвідка” та Міністерства цифрової трансформації забезпечує захищений обмін даними між безпілотниками та бойовими системами, зокрема DELTA”, – зазначили у Міноборони.
Заступниця міністра оборони з цифрової трансформації Катерина Черногоренко заявила, що на антидронових навчаннях Україна не лише тестує технології, а й демонструє бойовий досвід DELTA, “здобутий ціною величезних зусиль”.
Протягом навчань розвідувальний дрон VECTOR виробництва німецької компанії Quantum-Systems щодня здійснював по шість польотів, успішно інтегруючись через UA DRONE ID.
Також українські військові: інтегрували DELTA з системами партнерів, що дало змогу отримувати інформацію про повітряну та наземну обстановку і виявлені цілі в повітрі; транслювали рух дронів у режимі реального часу, надаючи всім учасникам навчань ситуаційну обізнаність; застосовували модуль Mission Control для планування місій пілотів БПЛА під час відпрацювання сценаріїв антидронової боротьби.
У повідомленні Міноборони також йдеться, що учасники “відзначили можливості системи DELTA у протидії дронам та наголосили на важливості військового досвіду України для зміцнення колективної безпеки партнерів”.
Читайте також:
Україна перша у світі започаткувала технологію “рій дронів”, – МОУ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!