30 вересня стало відомо, що на 63-му році життя помер Тарас Процев’ят – український діяч, народний депутат другого скликання, член Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, кандидат історичних наук, член президії Головного проводу Конгресу Українських Націоналістів, заступник голови Київської міської організації Товариства “Меморіал” імені Василя Стуса.
Про це, зокрема, повідомила пресслужба Верховної Ради України.
“Тарас Процев’ят був різносторонньою особистістю та справжнім патріотом, який щиро любив Україну. Його внесок у розвиток української науки, культури та суспільного життя залишиться в пам’яті кожного, хто мав честь працювати з ним. Він присвятив своє життя служінню Україні та захисту її національної спадщини. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким. Вічна пам’ять”, – зазначили у відомстві.
Тарас Процев’ят пішов із життя після тривалої хвороби. Про це написав на своїй сторінці у ФБ український політик і громадський діяч Михайло Ратушний.
“Друг Тарас стояв біля початків процесу повернення ОУН (б) в Україну із діаспори, був серед членів-засновників Конгресу Українських Націоналістів, депутатом Верховної Ради України ІІ скликання, активістом Товариств Лева , Меморіалу… Особливо хотів би відзначити його роль, разом із Романом Круциком, у врятуванні сім’ї Джохара Дудаєва з охопленої вогнем Ічкерії, до якої у 1995 році було доставлено вантаж понад 40 тон гумдопомоги з дружньої України”, – написав Ратушний.
Тарас Іванович Процев’ят народився 12 серпня 1962 року у місті Львів в родині інженера-геолога та співачки.
У 1979—1984 роках був студентом архітектурного факультету Львівського політехнічного інституту.
У 1984—1986 роках — старший науковий працівник наукового відділу Музею народної архітектури та побуту у місті Львові. У 1986—1989 роках — аспірант Інституту етнології та антропології АН СРСР у Москві.
З 1988 року Тарас Процев’ят — член ради Українського товариства «Славутич» та Українського молодіжного клубу.
У 1989 році захистив кандидатську дисертацію «Розвиток сільського житла Українських Карпат».
У 1989—1994 роках був науковим працівником відділу етнографії Інституту народознавства НАН України. Експерт з наукових питань газети «Шлях Перемоги».
У 1992—1995 роках — член Головного проводу Конгресу Українських Націоналістів, член Президії Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів.
Народний депутат України 2-го демократичного скликання з квітня 1994 (2-й тур) до квітня 1998, Самбірський виборчий округ № 268 Львівської області. Член Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Член групи «Конституційний центр».
З 1999 року — генеральний директор Дочірнього підприємства «СВОС-Україна» (місто Київ) та інших комерційних підприємств.
З 1991 Тарас Процев’ят – член Наукового товариства імені Шевченка. З 1992 – член Спілки архітекторів України.
Тарас Процев’ят також був заступником голови Київської міської організації Товариства “Меморіал” імені Василя Стуса, членом-кореспондентом Міжнародної кадрової академії.
Автор та співавтор понад 300 наукових та науково-популярних праць. Захоплювався поезією, музикою та туризмом.
Читайте також:
Помер дисидент, політик і борець за незалежність Степан Хмара
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!