Екскерівника оборонного підприємства підозрюють у розкраданні понад 36 млн грн на закупівлі запчастин для літаків ЗСУ

Контррозвідка Служби безпеки спільно з Бюро економічної безпеки та у взаємодії з керівництвом “Укроборонпрому” викрила нові епізоди привласнення бюджетних коштів на придбанні комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Ідеться про злочинну схему, яку правоохоронці ліквідували у грудні 2023 року на одному з оборонних підприємств України. Про це пресслужба СБУ повідомила 27 вересня.

Тоді вже ексдиректора заводу було викрито на розкраданні щонайменше 4 млн грн під час закупівлі модулів до радіолокаційних систем на українські винищувачі. Наразі правоохоронці задокументували додатково ще 32 млн грн, які фігурант разом із спільниками вивів «у тінь».

Таким чином загальна сума збитків, завданих державі, становить понад 36 млн грн.

За матеріалами справи, схема полягала у прийманні на баланс підприємства завідомо бракованих деталей, які на завод постачали «свої» підприємства. При цьому кошти, які сплачували за ці несправні деталі, потім переводили у готівку та розподіляли між учасниками «схеми».

Як уточнили в БЕБ, державне підприємство здійснювало удаване постачання обладнання, яке використовується виключно у складі бойових військових літаків Су-27 та Міг-29 та яке спеціально призначене для військового використання компонентів літальних апаратів. Зазначене обладнання екскерівник оборонного підприємства отримував із необлікованих у встановленому порядку залишків на підприємстві, які були сформовані ще в 90-х роках.

Відповідно до розробленого плану злочинного угрупування, колишній керівник підприємства передавав підконтрольним особам відповідне обладнання. А вони своєю чергою оформлювали фіктивні договори закупівлі щодо цього обладнання та підписували відповідні документи для надання видимості законності проведених закупівель.

Таким чином впродовж двох років було проведено 10 оборудок щодо удаваного постачання обладнання військового призначення підприємству вартістю 36 млн грн.

Нині ексдиректору держпідприємства (заочно), його колишній заступниці, шести керівникам підконтрольних фірм та ще двом їхнім спільникам повідомлено (відповідно до вчинених злочинів) про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • чч. 2, 3 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  •  ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене злочинною організацією);
  • ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією);
  •  ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великих розмірах, вчинене злочинною організацією).

Зловмисникам загрожує до 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Колишній очільник держпідприємства переховується від правосуддя за межами України. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за вчинені злочини.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Читайте також:
СБУ прийшла з підозрою до ділків, які розкрадали гроші на виробництві динамічного захисту для танків ЗСУ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна