Міністерство соціальної політики посилює роботу над поверненням в Україну дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, яких на початку повномасштабної агресії Росії довелося евакуювати за кордон із закладів цілодобового перебування.
Про це 25 вересня інформує пресслужба Мінсоцполітики.
“Ми враховуємо найкращі інтереси дитини, а тому пріоритетом є влаштування в сімейні форми виховання”, – зазначила заступниця міністра соціальної політики Ірина Постоловська.
Для дотримання найкращих інтересів дитини в процесі повернення також передбачена індивідуальна оцінка потреб. Наразі розроблений графік візитів у країни, куди були евакуйовані діти, — це Швейцарія, Австрія, Німеччина, Нідерланди, Литва, Іспанія, Румунія, Словенія, Греція та Хорватія. Вже відбулися моніторингові візити до Туреччини, Італії та Польщі. Підтримку в організації таких візитів надає Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Під час моніторингів оцінюються потреби кожної дитини та умови, в яких вона перебуває. Зокрема, перевіряється наявність всіх необхідних документів у дитини, доступ до освіти, достатня кількість супроводжуючих осіб.
“З урахуванням потреб дітей ми визначаємо форми їхнього влаштування в Україні, обов’язково враховуємо наявність у них сестер і братів, адже їх не можна розлучати”, — зауважує голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський.
За кордоном залишається близько 2 000 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яких евакуювали у складі організованих груп.
“Повернення в Україну означає для дітей збереження національної ідентичності, повноцінний доступ до української освіти, а також реалізацію права на виховання в сімейному середовищі. Безпекова ситуація у віддалених від лінії фронту регіонах дозволяє працювати над поверненням цих дітей”, – наголосили в Мінсоцполітики.
Читайте також:
Через безпекову ситуацію в 31 населеному пункті Донеччини оголосили примусову евакуацію дітей
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!