У харківському метрополітені на посаді машиніста поїзда працює жінка — уперше в історії підземки. Це Анастасія Мазуркова. Їй 25 років, а в метро пішла працювати після завершенню навчання у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».
Про історію цієї машиністки розповіло «Суспільне. Харків».
«Для чоловіків незвично, що жінка намагається долучитися до професії. Але наш колектив поставився із цікавістю, з повагою», — каже Анастасія.
Машиністка також розповіла, що її робота — не з простих, а потребує значної концентрації та уваги. Водночас вона додає: важливе не так руйнування стереотипів, як те, «щоб люди розуміли з професійного погляду складність професії машиніста».
Щоб стати машиністом метро, необхідно скласти декілька іспитів. За словами Анастасії, спершу потрібно подати заявку до технічної школи метрополітену, опанувати теорію скласти іспит із кожного предмета, після чого настає фінальний екзамен на право управління електропоїздом.
«Найскладніше в процесі становлення машиніста — поєднати теорію та практику. Дуже багато інформації, яку вивчаєш, намагаєшся зрозуміти, а потім всю цю інформацію, яку запам’ятав і складав іспит, треба перекласти на практику», — ділиться дівчина.
Нагадаємо, у червні в київському метрополітені також на навчання на машиністів набирали жінок, оскільки для функціонування підземки не вистачає чоловіків. Так, наприкінці року на лінію може вперше вийти машиністка.
Читайте також:
Понад 5 тисяч жінок перебувають на лінії зіткнення, найбільше у Сухопутних військах, – Міноборони
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!