Рада провалила постанову про дерусифікацію назв 330 населених пунктів

Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про перейменування понад 330 населених пунктів у межах процесу деколонізації і дерусифікації.

Про це вдень у середу, 18 вересня, повідомили народні депутати Ірина Геращенко, Роман Лозинський, Олексій Гончаренко.

“Щойно парламент провалив голосування за постанову про дерусифікацію назв 333 населених пунктів. Провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав’язано москвою протягом століть поневолення.
Неформальне об’єднання “Депутати московського патріархату” усіма правдами і неправдами накрутили колег, тому на табло лише 208 голосів. Це тотальна ганьба для України. Це реванш”, – написав Роман Лозинський (фракція “Голос”) у фейсбуці.

Відтак парламентарі з демократичної опозиції вирішили блокувати трибуну Верховної Ради з вимогою зібрати погоджувальну раду і повторно винести на розгляд постанову щодо декомунізації та деколонізації. А до того часу, як вирішили депутати, парламент не працюватиме.

«Не можуть більше в Україні бути населені пункти, які несуть назви всіх цих радянських катів, які нищили Україну», — наголосила Ірина Геращенко (“Європейська солідарність”).

За її словами, біля трибуни зібралися представники усіх парламентських фракцій, окрім колишніх представників нині забороненої партії ОПЗЖ.

Результати голосування по фракціях опублікував Роман Лозинський:

Що планували перейменувати

Парламентський комітет рекомендував перейменувати 7 районів, 15 міст, 56 селищ, 263 села.

Наприклад, Южне Одеської області пропонують перейменувати в Порт-Анненталь.

У Дніпропетровській області назву міста Новомосковськ змінять на Самар, Павлоград – на Матвіїв, Синельникове – на Ріднопілля, Першотравенськ – на Шахтарське. Синельниківський район перейменують на Ріднопільський район.

У Луганській області місто Первомайськ на місто Сокологірськ, Молодогвардійськ на Отаманівку, Сєвєродонецьк на Сіверськодонецьк.

У Львівській області місто Червоноград планують перейменувати на Шептицький.

На Миколаївщині місто Южноукраїнськ – на Гард, Первомайськ – на Ольвіополь. Первомайський район – на Ольвіопольський район.

Місто Дружба – на Хутір-Михайлівський.

На Харківщині місто Красноград – на Берестин, місто Первомайський – на Златопіль.

У Черкаській області місто Ватутіне – на Багачеве.

К органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій та рекомендацію Українського інституту нацпам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів та районів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.

Читайте також:
Вілкул у Кривому Розі також виступив проти перейменувань: які його аргументи

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна