В Україні створили IT-систему тилового забезпечення армії, яка може замінити 30 тис. паперових документів

Міноборони разом з Державним оператором тилу презентували ІТ-систему для управління тиловими потребами ЗСУ — DOT-Chain.

Розробка проєкту тривала пів року, презентували її 11 вересня, передає пресцентр МОУ.

У Міністерстві запевняють: це інноваційне рішення, що зможе повністю викорінити корупцію. Бюджет тилового забезпечення ЗСУ нині становить 96 мільярдів гривень.

«Це революційний крок, який мінімізує людські помилки, спрощує документообіг і забезпечує своєчасні виплати постачальникам. Кілька кліків замість тисяч паперових документів — це значна економія часу, що дозволяє армії оперативніше реагувати на нові виклики», — заявив під час презентації міністр оборони Рустем Умєров.

За словами розробників, якщо раніше термін постачань до військових частин міг становити два місяці, то нова система скорочує цей строк учетверо і скасовує необхідність паперових документів.

«Після того, як системою навчаться користуватись усі начпроди і ми відпрацюємо в ній усі процеси, очікується, що ми зможемо ще більше скоротити час на постачання. До цього для забезпечення харчуванням однієї військової частини генерувалося 30 тисяч паперових документів. Це тільки один тиждень однієї військової частини. Тепер у цьому немає потреби», — каже ІТ-радниця Державного оператора тилу, відповідальна за розробку проєкту, Альона Жужа, її цитує “Громадське”.

За її словами, відтепер у системі видно всі статуси документів щодо закупівлі й постачання, а видаткові накладні одразу підвантажуються в систему. В той час як Державний оператор тилу, маючи електронні підписи від військової частини та постачальника, може одразу оплатити заявку. Відомості з системи використовуватиме й Міноборони, аби відповідно до даних коригувати потреби військових.

«Я впевнений, що кожен з вас так чи інакше бачив у соцмережах пости про те, що десь із харчуванням є проблеми, а десь ситуація критична. Система DOT-Chain дозволяє нам абсолютно точно в реальному часі розуміти, де яка ситуація, ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність за те, що відбувається на місцях», — заявив очільник Державного оператора тилу Арсен Жумаділов.

Наразі функціонал системи поширюється лише на харчування. У майбутньому його обіцяють масштабувати для закупівель інших категорій товарів.

Що змінила нова ІТ-система DOT-Chain

1. Перевела в цифру паперові документи для оптимізації роботи військових. Це важливий крок до відмови від «паперової армії». Замість 30 тис. паперів щотижня, які мали опрацьовувати військові, тепер потрібно зробити лише кілька кліків у системі. Це суттєво зменшує обсяг роботи начпродів.

2. Спростила процес оплати за товари. Він буде в чотири рази швидший, адже видаткові накладні одразу підвантажуються в систему, а ДОТ, маючи підписи від військової частини та постачальника, може одразу оплатити відвантаження.

3. Оптимізувала обмін даними. Відомості із системи використовує, зокрема, і Міністерство оборони. Це дозволяє коригувати потреби військових відповідно до даних, що агрегує DOT-Chain: кількість заявок, інформація про постачання та обсяги, які прийняли чи не прийняли на баланс військові частини.

4. Налаштувала взаємодію між сторонами, залученими до процесу забезпечення ЗСУ. У системі DOT-Chain за кожним запитом видно всі документи щодо закупівлі та постачання. Фактично ДОТ стає третьою стороною, яка опікується й начпродами, і постачальниками та може швидко реагувати на зміну запитів від військових частин.

Читайте також:
ДОТ цифровізує процес тилового забезпечення ЗСУ: детальніше

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна