Президент Литви Гітанас Науседа, прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня та президент Сенату парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчіл у середу, 11 вересня, прибули до Києва.
Про це вони повідомили на своїх сторінках в Х (Twitter) зранку 11 вересня.
“Щойно прибув до Києва. Радий повернутися і зустрітися з моїм дорогим другом Володимиром Зеленським на знак солідарності з Україною”, — написав Науседа.
У своєму дописі президент Литви також наголосив, що надання військової та економічної підтримки Україні має вирішальне значення для захисту її суверенітету та територіальної цілісності.
“Ранок у Києві. Латвія буде з українським народом до його перемоги, і завжди підтримуватиме Україну на шляху до Європейського Союзу та НАТО! Слава Україні!” — написала прем’єр-міністерка Латвії.
Як інформували в офісі глави латвійського уряду, Евіка Сіліня перебуває з робочим візитом в Україні з середи, 11 вересня, до п’ятниці, 13 вересня. Під час візиту вона зустрінеться з українськими офіційними особами та візьме участь у заходах, де обговорюватиметься майбутня військова, політична, гуманітарна, фінансова та інша підтримка Латвією України до її перемоги над агресором Росією та курс України на приєднання до Європейського Союзу та НАТО, зазначили у відомстві.
Rīts Kijivā. Latvija būs kopā ar Ukrainas tautu līdz tās uzvarai!
Ранок у Києві. Латвія буде з українським народом до його перемоги, і завжди підтримуватиме Україну на шляху до Європейського Союзу та НАТО! Слава Україні! 🇱🇻🇺🇦 pic.twitter.com/yK22cqQX9J
— Evika Siliņa 🇱🇻🇺🇦 (@EvikaSilina) September 11, 2024
“Я приїхав до Києва на саміт Кримської платформи. У серпні 2021 року на інавгураційному саміті платформи я сказав, що анексія Криму не може бути подібною до нашого мюнхенського “про нас без нас”. Тоді я представляв Чеську Республіку і наголосив, що ми повинні стати на захист України. Події після анексії Криму показують, що якщо наша підтримка буде недостатньою, Росія не зупиниться. Ми також повинні пам’ятати, що мирні переговори не можуть відбуватися без участі України, і результати переговорів мають бути прийнятними для України“, — написав президент Сенату парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчіл.
Dorazil jsem do Kyjeva na summit Krymské platformy. 🇺🇦 V srpnu 2021 jsem na inauguračním summitu platformy řekl, že anexe Krymu nemůže být obdobou našeho mnichovského „o nás bez nás“. Zastupoval jsem tehdy ČR a zdůraznil jsem, že se za Ukrajinu musíme postavit. Vývoj od anexe… pic.twitter.com/AYh4xkwVDp
— Miloš Vystrčil (@Vystrcil_Milos) September 11, 2024
Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що саміт Кримської платформи відбудеться 11 вересня.
Ініційований Україною міжнародний координаційний механізм “Кримська платформа” було розпочато на установчому саміті у Києві у серпні 2021 року. Мета платформи – збереження уваги до Криму у міжнародному порядку денному, захист прав людини у Криму, сприяння деокупації півострова.
Читайте також:
Завтра в Києві – держсекретар США Блінкен та очільник МЗС Британії Леммі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!