У Головному корпусі Музею війни відбулось відкриття виставкового проєкту «…за межею свого рідного краю».
Світлини з відкриття у п’ятницю, 6 вересня, поширила фотографка Ірина Семеняка.
Відомо, що цей музейний проєкт має на меті розповісти про актуальний перебіг російсько-української війни, зокрема оборонну операцію ЗСУ в Курській області, а також на основі артефактів та документів XVIII–XX ст. відтворити історичний портрет Слобожанщини, зокрема в періоди визвольних змагань початку XX ст. та становлення Радянського Союзу – коли відбувалося розмежування кордонів РСФРР та УСРР.
“Курщина є північно-західною частиною найбільшого історико-географічного регіону України – Слобожанщини. Демонстровані на виставці картографічні, етнографічні, писемні, фотодокументальні джерела з архівних та музейних колекцій підтверджують наявність її тісних історичних зв’язків із землями Слобожанщини, що залишились у складі України. Свого часу регіон став об’єктом суперечок між УСРР та РСФРР. Після включення Курської губернії до російської радянської республіки там розпочалися примусові асиміляційні заходи. Нині це майже цілком російський за духом, радянізований регіон”, – переповідає фотографка.
Друга частина виставки має назву «Рубіж». Це добірка документальних світлин фотографа Музею війни Романа Пупенка, який у складі музейної експедиції вирушив до м. Суджа 16 серпня 2024 р., на десятий день українського наступу на Курщині.
Виставка була створена на виконання Указу Президента України № 17/2024 від 22.01.2024 р. «Про історично населені українцями території Російської Федерації» та за підтримки ОПУ.
Читайте також:
Євген Дикий про Курську операцію: Російські пропагандисти зробили геніальний хід. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!