Російські війська вночі проти 24 серпня обстріляли місто Гуляйполе Запорізької області, внаслідок чого згоріла будівля краєзнавчого музею.
Про це повідомила пресслужба ГУ Національної поліції.
“У Гуляйполі під час нічного обстрілу знищено історичну пам’ятку – краєзнавчий музей. Будівля спалахнула внаслідок влучання снаряда та вигоріла вщент”, – ідеться в повідомленні.
Загалом упродовж минулої доби загарбники здійснили 306 обстрілів по населених пунктах регіону.
Багато медіа помилково повідомляють, що росіяни знищили Меморіальний музей-садибу родини Махна в Гуляйполі. Насправді ідеться про різні будівлі. Садиба (сільська хата), що належала старшому брату Нестора Махна Карпові – теж активному учаснику повстанського руху – була пошкоджена російськими обстрілами в жовтні 2023 року, повідомляли “Гуляйпільські старожитності”.
Гуляйпільський краєзнавчий музей розташований у центрі міста Гуляйполе за адресою: вул. Соборна, буд. 75. Зібрання матеріалів і предметів з етнографії та історії краю, зокрема Махновщини. Заснований 1960 року.
Будівля споруджена у 1901 році як приміщення банку “Товариство взаємного кредиту”. У 1920-х роках у ній знаходилось управління єврейського колонізаційного товариства, у 1930-х – поліклініка, у роки Другої Світової війни – церква, у повоєнні часи — районний будинок культури, з 1989 року — будівля музею.
У грудні 2022 року фасади та дах музею були вперше пошкоджені російським обстрілом.
Експозиція музею становила 9 розділів, а фонди — 18 тисяч експонатів, зокрема з археології, доби запорізького козацтва, побуту селянської та міщанської оселі, ремесел Гуляйпільського краю. Період громадянської війни 1918–1920 рр. був найбільшою і найповнішою експозицією закладу, що висвітлює революційний шлях ватажка повстанського руху на півдні України (1918–1921 рр.) Нестора Махна.
Будівля пережила німецьку окупацію, але не пережила широкомасштабне вторгнення Росії в Україну.
Читайте також:
Після тривалої паузи росіяни відновили штурми в напрямку Гуляйполя, застосували танки, – ОУВ “Таврія”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!