Камала Гарріс стала кандидатом у президенти США і запевнила в підтримці України у разі обрання

В останній день Національного з’їзду Демократичної партії США в Чикаго Камала Гарріс офіційно прийняла номінацію в якості кандидата на пост президента. Вона виступила з промовою, в якій запевнила, що у разі своєї перемоги на президентських виборах продовжить надавати підтримку Україні та НАТО.

Гарріс розповіла, що за п’ять днів до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, вона зустрічалася з президентом Володимиром Зеленським, “щоб попередити його про плани Росії щодо вторгнення”.

“Я допомогла мобілізувати світову відповідь – понад 50 країн – для захисту від агресії Путіна, – сказала Гарріс. – І, як президентка, я буду твердо підтримувати Україну та наших союзників по НАТО”, – наголосила кандидатка в президенти США від Демократичної парії, цитує “Голос Америки”.

У своїй промові Гарріс також пообіцяла бути президенткою “для всіх американців”.

“Ви можете довіритись мені, що я поставлю інтереси країни вище інтересів партії та моїх особистих і свято дотримуватимусь фундаментальних американських принципів – верховенства права, вільних і чесних виборів, мирної передачі влади. Я буду президенткою, яка об’єднує нас навколо найвищих прагнень. Президенткою, яка і веде за собою, і слухає. Яка є реалісткою, яка має практичність і здоровий глузд. І завжди бореться за американський народ – від зали суду до Білого дому – це робота мого життя”, – сказала вона.

Гарріс назвала листопадові вибори одними з найважливіших у житті країни через небезпеку, яку, за її словами, створює повернення до Білого дому її супротивника – колишнього президента Дональда Трампа. Вона наголосила, що “наслідки повернення Дональда Трампа в Білий дім є надзвичайно серйозними”.

У промові Гарріс представляла себе як захисницю інтересів середнього класу, на відміну від Трампа. У сфері національної безпеки пообіцяла змінювати зв’язки з союзниками і посилювати американську армію.

“Як головнокомандувачка, я забезпечу, щоб Америка мала найсильнішу та смертоноснішу силу у світі”, – заявила Гарріс.

Читайте також:
Байден знявся із виборів і висунув Камалу Гарріс

Хто така Камала Гарріс

Камала Деві Гарріс народилася 20 жовтня 1964 року в Окленді, Каліфорнія, в подружжі тамілки та ямайця.

2020 року Джо Байден обрав її своєю кандидаткою на посаду віцепрезидента, в листопаді 2020-го Байден та Гарріс перемогли на виборах. Таким чином, Гарріс стала першою в історії США жінкою — віцепрезидентом Сполучених Штатів Америки, а також першою людиною афроамериканського та азійсько-американського походження на цій посаді.

Камала Гарріс. Фото: АР

Її мати, Шаямала Ґопалан — дослідниця раку молочної залози, яка іммігрувала до Сполучених Штатів із Мадраса (нині Ченнаї) у 1960 році.

Її батько, Дональд Гарріс — професор економіки Стенфордського університету, який емігрував з Ямайки в 1961 році для вступу в аспірантуру з економіки в Каліфорнійському університеті в Берклі.

Батьки Гарріс розлучилися, коли їй було сім років. Камала жила з матір’ю в Монреалі, закінчила канадську школу.

Надалі Гарріс навчалася в Університеті Говарда у Вашингтоні, округ Колумбія, за спеціальністю політичні науки й економіка. В університеті була обрана до студентської ради гуманітарних наук як представниця від першого курсу, була членкинею дебатної команди і сестринства.

Далі Камала повернулася до Каліфорнії, де в 1989 році отримала ступінь докторки юриспруденції в Юридичному коледжі імені Гастінгса Каліфорнійського університету. Її прийняли в юридичну асоціацію State Bar of California у 1990 році.

Камала Гарріс працювала заступницею окружного прокурора в окрузі Аламеда, штат Каліфорнія, з 1990 до 1998 року.

Була сенатором від Каліфорнії (2017—2021), генеральним прокурором Каліфорнії (2011—2017), окружною прокуроркою Сан-Франциско (2004—2011).

Камала Гарріс уже брала участь у президентських виборах у США 2020 року, балотуючись на здобуття номінації від Демократичної партії; нетривалий час ішла серед лідерів демократичних праймеріз, однак наприкінці 2019 року зняла свою кандидатуру й зрештою підтримала переможця Байдена. Вона також стала першою в історії жінкою азійсько-американського походження, що була кандидаткою на посаду віцепрезидента чи президента від однієї з головних партій США.

Шанси Камали Гарріс на виборах-2024

“Радіо Свобода” пише: Гарріс увійде в перегони з високими ставками – найважливішими питаннями залишаються імміграційна реформа, право на аборт і допомога Україні для захисту від Росії. Позиції Трампа і Гарріс тут практично протилежні, але в листопаді навряд буде очевидний фаворит: виборці, які не визначилися, в таких штатах, як Пенсильванія, Мічиган і Вісконсин, потенційно можуть визначити, хто переможе.

Оскільки кандидати зосереджують свій час і енергію на цих важливих штатах, Трамп, ймовірно, атакуватиме роботу Гарріс з питань імміграції і зображатиме її як представницю “радикальних лівих” Демократичної партії.

Гарріс також, ймовірно, атакуватиме кримінальне минуле Трампа і представить його як політика, недостойного найвищої посади в країні. У травні присяжні визнали Трампа винним у підробці фінансових документів і мають винести вирок пізніше цього року, хоча малоймовірно, що він буде ув’язнений. Трампу також пред’явлені звинувачення у двох інших справах, у тому числі щодо заворушень 6 січня 2021 року в Капітолії у Вашингтоні, коли він намагався анулювати свій програш Байдену на виборах 2020 року.

Демократи довгий час зображували Трампа як загрозу демократії, в тому числі через те, що він заохочував учасників заворушень, але після замаху на життя республіканського кандидата цього місяця вони можуть пом’якшити свій тон – принаймні ненадовго.

Щодо гіпотетичного протистояння у змаганні між Гарріс і Трампом, результати опитувань були суперечливими: одні показували, що Гарріс дещо випереджає Трампа, а інші – що вона відстає.

Читайте також:
“Путін” замість Зеленського і “Трамп” замість Гарріс: обмовки Байдена на саміті НАТО стали приводом для обговорення у США

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна