Міністерство у справах ветеранів України та державна установа “Національне військове меморіальне кладовище” у п’ятницю, 9 серпня, організували брифінг, де детально розповіли про перебіг будівництва, відкритість документації, кошторисів, досліджень.
Свою позицію щодо переможця тендеру на будівництво 1 черги НВМК державна установа опублікувала на офіційному сайті у форматі “питання-відповідь”. “Новинарня” поширює матеріал.
КОНСОРЦІУМ “БІЛДІНГ ЮА” став переможцем відкритих торгів з особливостями на будівництво НВМК І черги будівництва (1-2 пускові комплекси). Цінова пропозиція Консорціуму-переможця склала 1,75 млрд грн, що на 41,96 млн грн менше від очікуваної ціни, яку пропонувала ДУ “НВМК” (1,8 млрд грн). Учасниками Консорціуму “Білдінг ЮА”, які стали переможцями тендеру на будівництво першої черги НВМК, є три юридичні особи: ТОВ “Акам” – 10%, ПрАТ “Броварське шляхово-будівельне управління № 50” – 10% та “Євроелітбуд” – 80%.
За повідомленням ЗМІ, у одного із співзасновників консорціуму був російський паспорт. Неналежна репутація підрядних організацій, які дотичні до будівництва НВМК фактично унеможливить реалізацією проєкту. Саме тому, ДУ звернулася до Консорціуму “БІЛДІНГ ЮА” з проханням надати відповідні пояснення. Також переможців тендеру перевіряли із відкритих джерел
Коли одна компанія не може виконати всі вимоги тендеру, об?єднуються кілька компаній, щоб виконати усі умови торгів за ліцензійними умовами.
Консорціум створюється для здійснення великого капіталомісткого проєкту, де кожен з учасників виступає на рівних умовах та виконує роботу, в якій максимально компетентний.
Учасники консорціуму мають значний досвід у реалізації будівельних проєктів, створені та працюють з 1996, 2006 та 2014 років. Вони не є компаніями-одноденками, а мають в своєму портфоліо десятки реалізованих об’єктів.
Учасники Консорціуму, зокрема, реалізовували проєкти з реконструкції І черги Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодоморів в Україні з будівництвом І та II черг Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” в Києві. Зробили капремонт автодороги Баштанка-Березнегувате в Миколаївській області
ТОВ “Акам”, яке входить до Консорціуму “Білдінг ЮА”, є фігурантом у деяких кримінальних провадженнях. На момент визначення переможця тендеру – відносно керівника і діючих кінцевих бенефіціарних власників не винесено жодного обвинувального вироку і навіть відсутні підозри та обвинувальні акти. ТОВ “Акам” раніше було пов’язане із Вадимом Єрмолаєвим, кінцевим бенефіціарним власником АТ “Технології” та яке має 10,1% “АКАМ”. Станом на зараз підсанкційного Єрмолаєва виключено із переліку кінцевих бенефіціарних власників “АКАМ”. Ризик факторів для діяльності “АКАМ” ця особа не створює.
Кінцевим бенефіціарним власником АТ “Технології” є Софія Кононенко.
ТОВ «ЄВРОЕЛІТБУД» розпочало свою діяльність на будівельному ринку України у 2014 році та на даний момент надає повний комплекс послуг з будівництва об’єктів промислової та інфраструктурної діяльності, комерційної і житлової нерухомості з бюджетними та комерційними замовниками в тому числі виступаючи субпідрядником.
Власники ТОВ «ЄВРОЕЛІТБУД». В момент створення товариства було 2 учасники:
50 % – Ісаєв Олександр Сергійович (м. Одеса, Проспект Академіка Глушко, буд. 2. кв.124);
50 % – Горшков Михайло Володимирович (місто Одеса, Приморський район, вул. Генуезька, буд. 5, кв. 68).
В серпні 2019 року Горшков М. В. продав свою частку новому власнику Побережець Наталії Володимирівні (м. Одеса, Приморський район, Гагарінське Плато, буд. 5-А, корпус 2, кв. 267).
Керівником з дати заснування був Ісаєв Олександр Сергійович.
З 06.05.2019 призначено керівником Євдокименка Валентина Вікторовича.
З 01.02.2024 р. до цього часу керівником є Саушин Сергій Анатолійович.
У відповідь на звернення ДУ “НВМК приватне акційне товариство “Броварське шляхово-будівельне управління № 50”, яке входить до Консорціуму “Білдінг ЮА” надали роз’яснення, що товариство має багаторічний успішний досвід будівництва, реконструкції і має репутацію надійного підрядника та працюють у відповідності до норм чинного законодавства. Кінцевим бенефіціарним власником є Гавриленко Віктор Федорович – громадянин України з 85,5% частки статутного капіталу та має прямий вирішальний вплив. 14,5% акцій товариства належать 46 фізособам – усі, без виключення, громадяни України.
Державна установа встановила жорсткі вимоги, яким повинна відповідати компанія, щоб взяти участь у тендері. Це і наявна матеріально-технічна база, і заключені договори на безперебійну поставку матеріалів, а також наявні кошти для депозиту компанії на рахунок ДУ “НВМК” у разі невиконання якихось вимог.
У ДУ “НВМК” є низка заходів впливу на виконавця у разі невиконання вимог по будівництву. Запроваджені жорсткі вимоги: у разі невкладання у часові рамки – будуть запроваджені штрафні санкції. Відповідно до п 6.1 договору Підрядник забезпечує виконання своїх зобов’язань за Договором у розмірі 1 (одного) відсотка від суми Договору платіжною інструкцією № 1 від 06.08.2024 у сумі 17 594 016,57 грн (сімнадцять мільйонів п’ятсот дев’яносто чотири тисячі шістнадцять грн 57 коп.) у формі перерахування коштів на розрахунковий рахунок Замовника.
Також буде здійснюватися авторський та технічний нагляд. Авторський нагляд контролює дотримання підрядником затверджених проєктних рішень, а технагляд – перевіряє якість та відповідність виконаних будівельних робіт, застосованих конструкцій, виробів, матеріалів вимогам будівельних норм, стандартів і правил, техумов та інших нормативних актів і документів.
Це – не простий проєкт, який ще не виконувався у такому обсязі на території України. Саме тому були прописані жорсткі умови для учасників. Перелік вимог до учасників процедури відкритих торгів доволі великий, починаючи від фінансової спроможності та бекграунду у введенні в минулому подібних по масштабу проєктів – завершуючи підтвердженнями про налагоджений контакт і підписані договори із виробником із натурального каменю вулканічного походження та безперебійне його постачання.
Ось основні із них: наявність асфальтобетонного заводу, працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Також йшлося про мінімальний перелік техніки, машин, механізмів і нерухомого майна, а це: автомобілі бортові та вантажні різною вантажопідйомністю, самоскиди, автоцистерни, трактори, крани, екскаватори, бульдозери, котки, компресори та інше майно.
У рамках зведення І черги НВМК граніт буде використовуватися, зокрема, як будівельний матеріал для доріжок, облицювання та решти. Підрядник, який буде здійснювати будівництво — зобов’язаний контролювати якість, кількість та комплексність поставок матеріалів, конструкцій та виробів.
Водночас: підрядник буде зобов’язаний використовувати будівельні матеріали, технічне обладнання, яке передбачено проєктом. Також він гарантуватиме та відповідатиме за якість виконаних робіт, матеріалів, устаткування, обладнання та можливість їх безпечної експлуатації впродовж гарантійних термінів. Підрядник гарантує якість закінчених робіт та безкоштовне усунення дефектів, якщо це не обумовлено іншими нормативно-правовими актами, протягом наступних періодів:
• капітальні конструкції – 10 років
• некапітальні конструкції – 4 роки
• на матеріали, устаткування та обладнання – згідно зі строком гарантії, який встановлений заводом – виробником цих матеріалів.
Міністерство у справах ветеранів України скерувало лист до Служби Безпеки України для з’ясування того, що в медіа повідомляється інформація щодо приналежності одного із співвласників зазначеного консорціуму до країни-агресора, зокрема, наявності російського громадянств.
Тендер був опублікований на Prozorro, податися могли всі, навіть міжнародні учасники. Мінветеранів та ДУ “НВМК” висвітлювали інформацію на своїх офіційних платформах, під час виступів на телеефірах тощо. З метою долучення до тендеру більше учасників, продовжено термін подачі заявок та знято вимогу щодо сплати 0,5 % вартості від суми договору до участі в тендері (9 млн грн).
Зараз при Кабміні працює Координаційна рада, у складі якої: представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, незалежні експерти, представники підприємств, установ і організацій у сфері проєктування, будівництва, матеріалознавства та фахівців з експлуатації меморіальних об’єктів, представники громадських об’єднань та благодійних організацій, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, родини загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, науковців, істориків та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Читайте також:
Працюватимуть не компанії-одноденки: у НВМК прокоментували ситуацію з тендером на будівництво військового кладовища
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!