Борець греко-римського стилю Парвіз Насібов із Запоріжжя здобув третє “срібло” України на Олімпійських іграх-2024 — поступився у фіналі вагової категорії до 67 кг. А киянин Жан Беленюк, народний депутат від “Слуги народу”, у своєму останньому поєдинку в кар’єрі здобув “бронзу” з греко-римської боротьби у вазі до 87 кг.
Змагання в Парижі відбувалися увечері в четвер, 8 серпня.
Після трьох поспіль перемог на старті турнірної сітки Насібову випало поборотися за першу сходинку п’єдесталу із Саїдом Есмаїлі, іранським чемпіоном Азії-2024.
Напередодні фіналу Насібов пройшов процедуру на оці, яке ушкодив у півфінальному поєдинку з лідером світового рейтингу – азербайджанцем Хасратом Джафаровим, і виходив змагатися із захисною пов’язкою, передає “Суспільне Спорт”.
Перші два бали Насібов заробив на старті другої хвилини поєдинку, провівши результативну атаку. До перерви Парвіз збільшив перевагу — 3:0.
Другий період з прийому розпочав Есмаїлі, скоротивши відставання — 2:3. Додавши третій бал, іранець здобув технічну перевагу і перехопив лідерство у поєдинку.
Заробивши іще три бали після відхиленого челенджу української сторони, Есмаїлі мінімально переборов Насібова — 6:5 на користь іранця.
Таким чином, 25-річний Насібов став уже дворазовим срібним медалістом Олімпіад. Таку саму нагороду він виграв на Іграх-2020 у Токіо.
Парвіз Насібов – етнічний азербайджанець, який переїхав із батьками в Україну ще в шестирічному віці.
Вихованець Рівненської обласної школи-інтернату спортивного профілю. З 1 липня 2015 року включений до основного складу Запорізької обласної школи вищої спортивної майстерності, де тренується під керівництвом Євгена Черткова. Представник Центрального спортивного клубу ЗС України старший сержант ЗСУ.
У поєдинку за третє місце 33-річний киянин здолав представника Польщі Аркадіуша Кулинича — 3:1.
Спортсмени неквапливо розпочали поєдинок, проте перші очки таки заробив поляк: 1:0 на рахунок Кулініча через пасивність Беленюка. З таким самим рахунком закінчився перший період сутички, пише “Суспільне.Спорт”.
Жан натомість активно розпочав другу частину протистояння: українцеві було достатньо заробити одне очко, аби перемогти завдяки перевазі останнього технічного бала.
Перший бал Беленюк заробив через пасивний стиль ведення боротьби з боку поляка. Ще два бали українець здобув майже відразу з перекидом із партеру суперника — повів з рахунком 3:1. Такий же результат Жан зміг зберегти до кінця сутички, здобувши третє місце Олімпіади-2024. На спині його трико розпливлася пляма від крові Кулинича, адже суперник зазнав пошкодження голови, після чого не одразу був забинтований.
“Бронзовий” поєдинок Жана Беленюка став останнім для борця. Він завершив 24-річну спортивну кар’єру медаллю Ігор-2024, символічно знявши борцівки після протистояння і залишивши їх у центрі килима.
Перед цим Жан виконав на килимі елементи гопака, а тренер жартома кинув його через себе.
Таким чином, Жан Беленюк здобув третю олімпійську медаль на третіх Олімпійських іграх у кар’єрі. Досі він мав “срібло” Ріо-2016 і “золото” Токіо-2020.
Його “бронза” стала четвертою для України на Іграх-2024.
Прикметно, що золоту нагороду в категорії до 87 кг здобув давній суперник Беленюка Семен Новиков – колишній українець, який віднедавна представляє Болгарію. Молодший харків’янин не міг пробитися до складу збірної країни, де “застовпив” місце Беленюк, тож змінив спортивне громадянство. Тепер він переміг у фіналі іранця Алірезу Мохмадіпіані (7:0), якому Жан програв у півфіналі.
* * *
Збірна України на Олімпіаді вийшла на 15-те місце загальнокомандного заліку – 10 медалей, з яких 3 золоті, 3 срібні, 4 бронзові.
Попереду таблиці йдуть Китай – 70 (28-25-17) і США – 95 (27-35-33).
Читайте також:
“Полтавський танк” із ДПСУ Хижняк приніс Україні золоту медаль Олімпіади в боксі
Сержант ЗСУ Ярослава Магучіх принесла Україні олімпійське золото у стрибках в висоту
Україна здобула перше золото на Паризькій Олімпіаді. Харлан стала найтитулованішою
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!