Українська компанія Skyeton, відома своїми розвідувальними системами ACS-3/Raybird-3, розширила свою діяльність на Словаччину.
Про це повідомляє видання Defence Industry Europe.
За словами засновника компанії Олександра Степури, інвестиції у новий завод у Словаччині становлять 3,5 млн доларів.
З лютого 2022 року по травень 2024 року Skyeton отримав замовлення на понад 75 розвідувальних комплексів від Сил оборони України. Виробництво на новому заводі в Словаччині розпочалося навесні 2024 року. Цей завод може виробляти 25 систем на рік, а після завершення інвестиційного етапу цю потужність планують збільшити в чотири рази.
В Україні потужності Skyeton можуть виробляти близько 100 систем на рік, але попит українських військ становить 140 систем на рік.
Новий завод у Словаччині допомагає подолати цей розрив і пропонує стратегічну перевагу. На відміну від України, де діє воєнний стан, який обмежує експорт систем Raybird, у Словаччини таких обмежень немає. Це відкриває для Skyeton можливості для виходу на світовий ринок і розширення міжнародної клієнтської бази. З новим виробничим заводом у Словаччині Skyeton має намір розширити свої виробничі можливості та задовольнити внутрішній і міжнародний попит на передові розвідувальні БпЛА.
Системи Raybird, які перебувають на озброєнні ЗСУ з 2018 року, є перспективними безпілотними літальними апаратами (БпЛА). Кожна система вартістю 1,2 мільйона доларів США включає три БпЛА, переносну наземну станцію управління, антенну систему, пускову установку, а також камеру, фотоапарат і радари. Ці БпЛА можуть залишатися в повітрі протягом 28 годин, долати відстань до 2500 км і підійматися на висоту до 4500 метрів. Raybird від Skyeton є одним з лише п’яти БпЛА у всьому світі з такими можливостями, але він економічно вигідний, ніж його аналоги.
Читайте також:
В Одесі представили новітній український морський дрон Stalker 5.0 за €60 тисяч. Що про нього відомо
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!