Національна поліція не знайшла підстав для відкриття кримінального провадження щодо поширення “темників” у державному інформаційному агентстві “Укрінформ”.
Про це йдеться у відповіді київського управління Нацполіції на звернення народної депутатки Марії Іонової та співголови фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді, колишньої першої заступниці голови ВР Ірина Геращенко, яке остання оприлюднила у своєму Facebook 30 липня.
Так, у київському ГУ НП заявили, що розглянули звернення нардепів щодо можливого вчинення кримінального правопорушення відносно журналістів агентства “Укрінформ” з боку представників Офісу президента. Однак підстав для порушення справи, які б свідчили про відповідне кримінальне правопорушення, в поліції не виявили.
“Згідно зі статтею 214 КПК України підстав для внесення відомостей, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення за фактами, зазначеними у Вашому зверненні (йдеться про звернення нардепів Герощенко та Іонової – ред.), не виявлено“, – ідеться дослівно у відповіді правоохоронців.
Її Геращенко прокоментувала так: “Українські правоохоронні органи, щедро фінансовані зі скудного бюджету воюючої країни, героїчно відбилися від скандальної історії з цензурою в держагенції “Укрінформ”. Як гарячу картоплину, з Генпрокуратури в київську прокуратуру, звідти в поліцію перекидали наше депутатське звернення щодо публічних заяв журналістів про цензуру. Й ось відповідь – фактів не виявлено. При тому, що журналісти публічно заявляли про заборони писати на ті чи інші теми і втручання в редакційну політику.
Це поганий сигнал, який дає індульгенцію марафону і далі жити за чорними списками і “темниками”. Це свідчення залежності правоохооронної системи від Банкової. І не питайте потім, чому ми не в ЄС і не в НАТО. З політичною цензурою і кишеньковою правоохоронною системою туди не беруть.
Ну, й окрема тема – реакція самого журналістського середовища. Всі знають про політичну цензуру і “темники”, але продовжують підігрувати цій ганьбі”.
29 травня “Українська правда” опублікувала статтю з назвою “Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ” в якій ідеться, що в період керівництва державним інформаційним агентством “Укрінформ” Олексієм Мацукою контроль над ним здійснював офіс президента України. При цьому в редакційній політиці було порушено баланс об’єктивності, запроваджувалися елементи цензури, фактично – “темники”, подібні до проявів прямої цензури ЗМІ часів Кучми-Януковича. Через розголос і тиск західних партнерів МКІП звільнив Мацуку та призначив натомість полковника ЗСУ Сергія Череватого.
Про те, що Олексій Мацука завершує роботу в агенції, стало відомо 24 травня. Він обіймав посаду з 9 листопада 2023 року.
Комісія з журналістської етики на позачерговому засіданні 31 травня виключила зі свого складу ексочільника “Укрінформу” Мацуку.
Читайте також:
Журналіст, який підтвердив існування “темників” в “Укрінформі”, отримав повістку до ТЦК. ДОДАНО КОМЕНТАР
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!