МО Росії заявило про застосування по Україні бомби вагою 3 тонни. Що з нею не так

доповнено коментарем

Міністерство оборони РФ заявило, що застосували в Україні ФАБ-3000.

Відповідне повідомлення опублікували в неділю, 14 липня, у Telegram

Як заявляє міноборони держави-агресора, екіпаж винищувача-бомбардувальника Су-34 завдав удару ФАБ-3000 по пункту тимчасової дислокації ЗСУ в зоні відповідальності російського угруповання військ “Север” (“Північ”). Удар завдали авіаційною бомбою ФАБ-3000 з універсальним модулем планування та корекції.

“Після успішного виконання польотного завдання екіпаж благополучно повернувся на аеродром вильоту. За результатами об’єктивного контролю ціль вражена”, — йдеться в повідомленні.

Росіяни також підкреслюють, що “важко уявити таку мету, яку не можна було б вразити авіабомбою такої номінальної маси”.

Коментар експерта

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко проаналізував перше чітке фото модернізованої російської ФАБ-3000, зі встановленим на ній УМПК (комплект крил для некерованих бомб):

“Що тут сказати… Чутки про те, що командування РОВ (російських окупаційних військ — “Н”) виявилося незадоволеним ефективністю ФАБ-3000 і відправило проєкт на доопрацювання, цілком-таки мають під собою підстави.

Власне, у самій бомбі конструктори жодних змін не використали. Навіть носову частину ФАБ-3000 по-старому закривають обтічником для зменшення опору повітря.

Що ж до УМПК, то конструктори не стали винаходити велосипед і на тритонну бомбу встановили, по суті, копію модуля, встановлюваного на півторатонні бомби.

Не дивно, що УМПК, який був для ФАБ-3000 нібито спеціально спроєктований у 2023-му і нібито “успішно” випробуваний взимку-навесні 2024-го, виявився абсолютно непридатним для встановлення на бомбі, масо-інерційними характеристиками зіставній із тритонною.

З іншого боку, це не означає, що доки доопрацьовуватиметься УМПК для тритонки, її перестануть використовувати. Якраз навпаки. Точність і надійність ФАБ-3000, звичайно, кульгають, але руйнівна сила надзвичайно потужна, тому від її використання навіть у дефективному вигляді РОВ нізащо не відмовляться”.

Довідково

ФАБ-3000 — розроблена в СРСР і прийнята на озброєння у 1946 році 3000-кілограмова авіабомба загального призначення з фугасною боєголовкою, яку використовують ВПС Росії.

Це важка бомба, здатна пробити бетонні споруди, укриття, укріплення, греблі та промислові споруди завдяки литому корпусу вагою 1600 кг і вибуховому заряду вагою 1400 кг.

Бомба була розроблена для бомбардувальників Ту-4, Ту-16 або Ту-22 (у базовій версії і Ту-22М3). Ту-22М3 може брати на борт до двох таких авіабомб.

Як заявляють у РФ, з лютого 2024 року Росія відновила масове виробництво цих бомб.

Читайте також:
Росіяни скинули бомбу на зупинку з людьми в Мирнограді: чотирьох вбили, дев’ятьох поранили

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.