Окупанти в Євпаторії планують демонтувати українську церкву

Окупаційна адміністрація міста Євпаторія звернулася із заявою до так званого «Євпаторійського міського суду Республіки Крим», аби отримати дозвіл на знесення української церкви.

Про це інформує “Голос Криму” у четвер, 11 липня.

У «Заяві про зміну виконання рішення» зазначається, що парафія в ім’я Пречистого образа Божої Матері «Неопалима Купина» м. Євпаторія та Управління Кримської Єпархії Української православної церкви КП (нині – ПЦУ) станом на червень 2024 року не виконали чергове рішення окупаційного суду і власноруч не демонтували храм парафії.

У зв’язка з чим «представник від адміністрації міста Євпаторія Республіки Крим» Є. Є. Мелясанова просить окупаційний суд дозволити «адміністрації міста» виконати демонтаж українського храму, а витрати за цю роботу стягнути з відповідача, тобто з парафії та Управління Кримської Єпархії УПЦ КП  (нині – ПЦУ).

«Ми бачимо обличчя авторитарного режиму в Криму, який знищує все, що пов’язано з українською ідентичністю. По суті – це міжнародний геноцид, що здійснюється в Європи. У мене немає більше слів. Хотілося б бачити чіткі і виважені дії спротиву з боку держави України», – коментує митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.

Варто зазначити, що 15 березня 2021 року  митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент  отримав чергову вимогу від так званого «Управління Федеральної служби приставів по Республіці Крим по м. Євпаторії» щодо негайного виконання рішення суду від 06 листопада 2019 року (вступило в законну силу 20 січня 2020 року) з демонтажу храму парафії в ім’я Пречистого образа Божої Матері «Неопалима Купина».

Згідно з вимогою окупаційної влади, демонтаж храму повинна була здійснити парафія української церкви власноруч до 24 березня 2021 року. Парафіяни не пішли на вимогу окупаційної влади, крім того там продовжували здійснювати богослужіння.

Читайте також:
Витіснення ПЦУ в Криму: окупанти оштрафували парафію в Євпаторії та вимагають знести храм

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна