Ядерна і продовольча безпека, звільнення військовополонених: оприлюднено основні пункти проєкту декларації Саміту миру, — Reuters

За підсумками першого дня Саміту миру, який пройшов 15 червня у Швейцарії, опубліковано основні пункти майбутньої підсумкової декларації.

Їх оприлюднило видання Reuters.

В опублікованому комюніке задеклароване спільне бачення щодо кількох важливих аспектів:

  1. Ядерна безпека. У проєкті декларації йдеться про те, що будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, захищеним та екологічно безпечним. Українські атомні електростанції та установки, включаючи Запорізьку АЕС, повинні працювати безпечно та безпечно під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під його наглядом.
  2. Глобальна продовольча безпека. У проєкті декларації наголошують, що вона  залежить від безперебійного виробництва та постачання харчових продуктів. У зв’язку з цим має бути забезпечене вільне, повне та безпечне торгове судноплавство, а також доступ до морських портів Чорного та Азовського морів. Напади на торговельні кораблі, а також цивільні порти й портову інфраструктуру є неприйнятними.
  3. Звільнення всіх військовополонених. ​​Окрім звільнення військовополонених, у проєкті декларації наголошується на необхідності повернути всіх депортованих і незаконно переміщених дітей і звільнити всіх цивільних осіб, яких незаконно утримують на території Росії.

Читайте також:
Росію можуть запросити на другий Саміт миру

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.