13 червня на полях саміту “Групи семи” в Італії Україна підпише двосторонню безпековому не тільки з Сполученими Штатами Америки, а й з Японією.
Про це у четвер повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Telegram.
Ці угоди українським лідер підпише під час зустрічей з президентом США Джозефом Байденом і прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою. Ці угоди завершать підписання таких двосторонніх документів з країнами G7 у продовження так званої Вільнюської декларації G7 на полях саміту НАТО про гарантії безпеки для України.
“Документ зі Сполученими Штатами буде безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України”, – наголосив Зеленський.
Президент також підкреслив, що Україна очікує від саміту “Групи семи” важливих рішень.
“Головні теми для нас – розвиток коаліції винищувачів, пришвидшення навчання пілотів, прискорене постачання літаків. Розбудова української системи ППО на основі найпотужніших західних комплексів та нарощування далекобійних спроможностей. Затвердження формату використання російських активів на користь України, зокрема для розвитку нашого ОПК, спільного виробництва зброї”, – зазначив глава держави.
На полях саміту G7 Володимир Зеленський проведе низку й інших двосторонніх зустрічей: із господаркою саміту, головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністрами Канади та Великої Британії Джастіном Трюдо та Ріші Сунаком, президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.
Як писала “Новинарня“, Україна та Сполучені Штати Америки 13 червня підпишуть двосторонній безпековий договір після місяців переговорів. Він, зокрема, зобов’язуватиме США протягом 10 років продовжувати навчання українських військових, розвивати співпрацю у виробництві зброї та військового обладнання, продовжувати надавати військову допомогу і посилювати обмін розвідданими.
Очікується, що угода, яку підпишуть Вашингтон та Київ буде подібною до 14 інших угод, які Україна вже уклала.
У межах угоди США пообіцяють провести консультації з Україною одразу після майбутнього нападу з боку Росії, щоб визначити подальші кроки.
“Але двостороння угода зі США, як і з іншими союзниками України, не включатиме положення про взаємну оборону, яке б зобов’язувало їх до військового захисту України в разі нового нападу”, – пише CNN з посиланням на джерела.
Безпекова угода між США та Україною, як зазначають джерела видання, не міститиме конкретних грошових зобов’язань щодо підтримки оборони України. Водночас у додатку до угоди буде викладено, як адміністрація Джо Байдена планує працювати з Конгресом США над виконанням зобов’язань у сфері безпеки, зокрема щодо довгострокового фінансування для підтримки оборони України.
Читайте також:
Україна підписала безпекові угоди з Ісландією та Норвегією
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!