Медіарух виступив із заявою за фактом тиску, наклепів та погроз зі США до журналістів “Текстів”: у чому справа

доповнено

Учасники українського Медіаруху категорично засудили хвилю тиску, наклепів та погроз, які отримує незалежне українське видання «Тексти» (Texty.org.ua) після публікації дослідження «Американські гойдалки.

Про це йдеться у заяві журналістів.

«Така скоординована атака на незалежне медіа підриває фундаментальні принципи, на яких базується демократичне суспільство. Якщо комусь не подобаються матеріали журналістів, то потрібно висловити свою точку зору, спростувати чи заперечити. Але не погрожувати журналістам розправою, не закликати включити їх в списки терористів, не здійснювати фінансовий тиск, щоб заткнути їм рот», – зазначають журналісти.

Також вони закликали Конгрес та Сенат США:

  • припинити тиск на видання Texty.org.ua і не використовувати українське медіа для внутрішньоамериканської політичної боротьби на тлі майбутніх виборів у США.
  • показати, що ви дійсно підтримуєте принципи свободи слова і готові стати на захист незалежних медіа та відкликати рішення, які можуть обмежувати свободу висловлювання незалежної української преси.
  • провести власне розслідування і встановити, чи дійсно факти, викладені в матеріалі Texty.org.ua, доводять розповсюдження тез, співзвучних з агресивною кремлівською пропагандою в Сполучених Штатах Америки, і якщо так, то чому.

За їх словами, поширення хибної інформації, дезінформації та фейкових новин у власних інтересах – один зі способів, яким Російська Федерація атакує Україну та країни Західного Світу, які допомагають протистояти російській агресії.

Журналісти наголосили, що вільне, демократичне суспільство США  має рішуче підтримати незалежну журналістику, яка проливає світло на те, як Росія веде свої інформаційні війни проти демократії в світі, включно зі США.

«Мільйони українців стали жертвами агресивної російської пропаганди і геноцидної риторики, прямих закликів до знищення наших громадян. У цей критичний для нашої країни час ми високо цінуємо підтримку уряду та народу США, які надають Україні фінансову та військову допомогу, бо захист правди і демократичних цінностей є нашою спільною метою», – йдеться у заяві.

Медіарух також закликає міжнародні організації, уряди та громадянське суспільство посилити підтримку України в її боротьбі за незалежність, щоб спільна з партнерами боротьба проти тиранії та авторитаризму стала прикладом для всього світу.

Контекст

Команда українського сайту Texty.org.ua та його громадської організації повідомила, що зіткнулася з хвилею тиску, наклепів та маніпуляцій після публікації дослідження «Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні».

Як зауважила редакція, у дослідженні журналісти за підтримки читачів здійснили аналіз політичного, медійного та експертного середовища у США, що впливає на ухвалення рішень про подальшу підтримку України у війні.

Дослідження містить перелік організацій та осіб, які виступають проти підтримки України. Журналісти проаналізували їхні аргументи, порівняли їх із наративами російської дезінформації та розвінчали, підкріпивши свої тези аргументами й посиланнями на джерела.

“Також ми дослідили, як особи та організації, що потрапили до нашого дослідження, взаємодіють між собою в публічному просторі та як деякі з них взаємодіють з російськими медіа та державними інституціями. Усі оприлюднені дані щодо осіб і організацій взяті з відкритих, у тому числі офіційних джерел”, — розповіли Texty.org.ua.

Невдовзі після матеріалу директор Інституту Рона Пола Деніел Макадамс оприлюднив допис у соцмережі Х, а згодом статтю на сайті Інституту, у якій заявив, що видання Texty.org.ua, фінансоване американським урядом, створило хейтліст громадян США.

Цю інформацію почали поширювати інші консервативні видання, ультраправі та ліві американські активісти. Журналістам навіть надходили погрози про фізичну розправу.

12 червня, за даними новинного сайту Fox News, сенатор Джей Ді Венс і член Палати представників Метт Гаєц закликали державного секретаря США Ентоні Блінкена надіслати їм інформацію про українську неурядову організацію Texty.org.ua. Окрім цього, вони закликали Комітет з питань асигнувань Палати представників припинити підтримку медіа з боку США. У вівторок комітет ухвалив таку резолюцію.

Скріншот допису Джима Бенкса та реакції Ілона маска в соцмережі Х

13 червня власник соцмережі Х Ілон Маск, який також був згаданий у дослідженні, закликав внести Texty.org.ua до списку терористичних організацій.

Читайте також:
Журналіст, який підтвердив існування “темників” в “Укрінформі”, отримав повістку до ТЦК. ДОДАНО КОМЕНТАР

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна