Країни “Великої сімки” домовилися про структуру кредиту, засновану на розмірі їхніх економік, щоб надати Україні близько 50 мільярдів доларів нової допомоги, яка розпочне надходити до кінця року.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
На дискусії про те, як використовувати прибуток від російських заморожених активів пішло кілька місяців. І на саміті, який пройде в Італії, цей план має отримати підтримку.
Країни G7 нададуть Україні кредити, які будуть погашатися коштом прибутків, отриманих від заблокованих коштів у розмірі приблизно 280 мільярдів доларів, більша частина яких знаходиться в Європі.
Очікується, що ця угода забезпечить критично важливу підтримку Україні в середньостроковій перспективі та допоможе покрити її фінансові потреби до 2025 року і далі.
Відповідно до механізму, який буде підписано в Італії, США, Європейський Союз та інші учасники нададуть Україні кредит, а доходи, отримані від активів, будуть використані для повернення цих грошей, повідомили джерела Bloomberg.
Кредити будуть структуровані по-різному на основі внутрішніх процедур кожного учасника, і кожен з них нестиме ризик за наданими кредитами, якщо заморожені активи принесуть менше прибутку, ніж передбачалося.
За словами джерел, остаточні технічні деталі будуть узгоджені після саміту. Допомога може бути використана для підтримки оборони, економіки та відновлення України. Конкретика угоди може змінитися, коли лідери зустрінуться в четвер.
“Для G7 цей крок є сигналом для Росії, що вони готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, оскільки війна не показує ознак вщухання”, – зазначає Bloomberg.
“Доходи від заморожених активів оцінюються в суму від 3 до 5 мільярдів євро на рік. ЄС уже погодився надавати Україні прибуток двічі на рік, але ухвалене під керівництвом США рішення забезпечує підтримку, а також захищає допомогу від політичних змін по обидва боки Атлантики в рік численних виборів”, — ідеться в повідомленні.
Радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що основні моменти договору буде визначено найближчим часом, але деякі питання опрацьовуватимуть експерти згідно з планом.
Читайте також:
У Єврокомісії відповіли, коли Україна отримає перші €1,5 млрд доходів від заморожених активів РФ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!