Україна отримає від Світового банку грант на $109 млн: на що підуть гроші

Україна отримає 109 мільйонів доларів грантового фінансування у межах проєктів Світового банку “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE) та “Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів” (Re-PoWER).

Про це повідомило Міністерство фінансів України.

Як зазначається, 11 червня міністр фінансів України Сергій Марченко та директор у справах України, Молдови та Білорусі Аруп Банерджі підписали листи про зміни до грантових угод за проєктами HOPE та Re-PoWER. Підписання відбулось у межах берлінської конференції з відновлення України.

Додаткове грантове фінансування обсягом 62 мільйонів доларів в рамках проєкту HOPE буде спрямовано на дрібні та середні ремонти частково пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ житлових будинків.

“Проєкт HOPE спрямований на вирішення невідкладних та критичних потреб у ремонті частково пошкоджених індивідуальних та багатоквартирних житлових будинків у територіальних громадах, підконтрольних уряду України”, – додали у відомстві.

Додатковий грант у сумі 47 млн доларів за проєктом Re-PoWER, метою якого є відновлення основних послуг в енергетичній сфері України, буде спрямовано на забезпечення мешканців міста Харкова послугами з центрального теплопостачання, а саме проведення закупівлі та встановлення теплового обладнання.

“Кошти від міжнародних донорів продовжують бути ключовим джерелом фінансування соціальних та гуманітарних видатків, а також відновлення та відбудови критичних об’єктів інфраструктури. Ми вдячні команді Світового банку та партнерам за впровадження проєктів, спрямованих на своєчасне забезпечення наших громадян необхідними послугами, а також ліквідацію наслідків російського збройного терору”, — наголосив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Зазначені грантові кошти буде надано через Цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF), який залишається одним із основних механізмів консолідації коштів партнерів з розвитку, створений Світовим банком для підтримки України.

У Мінфіні зазначили, що Світовий банк через фонд URTF залучив для підтримки України фінансові ресурси донорів на загальну суму близько 1,8 млрд доларів , з яких Україна уже отримала 1,1 млрд доларів гранту на підтримку критично важливих заходів у сфері охорони здоров’я, відновлення житла та транспортної інфраструктури, для підтримки агровиробників, а також на підвищення адміністративної спроможності уряду. 

Читайте також:
Світовий банк виділив Україні $1,5 млрд на підтримку держбюджету і відновлення

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна