Джонсон оприлюднив свій проєкт: $61 млрд і ATACMS для України

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон опублікував текст законопроєкту щодо допомоги Україні: він передбачає виділення близько 61 млрд доларів на допомогу Україні й союзникам і поповнення запасів американської армії.

У документі вказано, що розмір загальної суми допомоги становить 60,84 млрд долларів, з яких 23,2 млрд піде на поповнення американських озброєнь, запасів та об’єктів.

Як пише РБК-Україна, кошти планується розподілити так:

  • 23,2 млрд доларів – на поповнення оборонних товарів та послуг, що надаються Україні.
  • 11,3 млрд доларів – на поточні військові операції США в регіоні.
  • 13,8 млрд доларів – на закупівлю новітніх систем озброєнь, товарів та послуг оборонного призначення.
  • 26 мільйонів доларів – на продовження нагляду та підзвітності за допомогою й обладнанням, що надається Україні.

Нова ініціатива посилює нагляд через вимоги особистого моніторингу. Також, вимагає від партнерів і союзників сплачувати свою частку через вимоги відповідності витрат.

Вона передбачає угоду про повернення коштів за економічну підтримку з боку уряду України.

Що стосується економічної допомоги, то законопроєкт передбачає виділення 7,85 мільярда доларів у вигляді кредитів до 30 вересня 2025 року. Серед умов витрат цих коштів – заборона виплат  із них пенсій.

Водночас після листопада 2025 року Байден зможе списати 50% заборгованості за цими кредитами, а з 1 січня 2026 року – 100% заборгованості, за умови, якщо це рішення підтримає Конгрес.

Ракети ATACMS

Важливим пунктом ініціативи є те, що даний закон зобов’язує президента США у найкоротший термін після набрання чинності передати Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси великої дальності.

Водночас президент може відкласти це рішення, якщо воно “шкодитиме інтересам національної безпеки США”.

Різниця з попереднім законопроектом

Нинішня пропозиція Джонсона щодо виділення допомоги Україні загалом відповідає законопроєкту, який у лютому вже схвалив Сенат США, і на ухваленні якого наполягав президент Джо Байден та його однопартійці в Конгресі.

Це означає, що демократи в Палаті представників матимуть підстави підтримати ініціативу спікера. У такому разі голосів для схвалення допомоги Україні має вистачити з великим запасом, навіть якщо за це відмовиться голосувати частина республіканців-трампістів.

Загальний обсяг допомоги Україні в нинішньому законопроекті навіть трохи перевищує обсяг, передбачений сенатським проектом: 60,8 млрд дол. проти 60,2 млрд дол.

Читайте також:
Палата представників Конгресу США розгляне законопроєкт про допомогу Україні 20 квітня, – Джонсон

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна