Сирський про кількісні потреби мобілізації: Цифра 500 тисяч відкоригована в бік суттєвого зменшення

Перегляд чисельності певних частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності, дозволив вивільнити тисячі військовослужбовців, які не беруть участі у бойових діях, і спрямувати їх до бойових частин. А питання “мобілізації 500 тисяч українців” переглянуто в бік суттєвого зменшення.

Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю “Укрінформу”, при цьому не назвав точну цифру потреб війська.

“Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців. Треба зважати на те, що люди – не роботи. Вони виснажуються, фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій. Наприклад, ті люди, які прийшли до ТЦК у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування. Достатньо згадати, що бойова 110-та бригада була задіяна на Авдіївському напрямку від початку повномасштабного вторгнення. Їм треба відновитися і відпочити, і це – об’єктивна необхідність. І таких частин чимало”, – сказав він.

Також, зауважив Сирський, необхідно утримуватися від крайнощів, оскільки у всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. І це є не менш важливою частиною роботи.

Війна, яку Україна вимушена вести проти російських військ, – це війна на виснаження, війна логістики. Тож, за словами генерала, значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати. Йдеться про систему забезпечення військ продовольством і боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні заклади та про багато іншого.

Окремо Сирський наголосив: “Ті громадяни, які приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють відразу на фронт. За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід, переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84 відсотки від загальної кількості мобілізованих. Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності”.

Читайте також:
Міноборони прокоментувало заяву про плани мобілізувати 500 тисяч людей

 

 

 

 

 

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна