виправлено
Російські канали, зокрема міноборони РФ, 12 березня показали ураження ракетними ударами двох українських військових вертольотів.
Всього гелікоптерів на майданчику було три. Їх, як стверджують росіяни, було виявлено засобами засоби повітряної розвідки.
Спочатку противник атакував вертольоти касетними боєприпасами. Після цього, схоже, вдарив ракетами. Два вертольоти вибухнули. Один, імовірно, зміг відлетіти.
Цього ж дня 12-та окрема бригада армійської авіації ім. генерал-хорунжого Віктора Павленка Сухопутних військ ЗС України повідомила про загибель двох українських пілотів. Чи пов’язані ці події — невідомо.
“Сьогодні небо втратило двох своїх синів, які завжди літали високо і вільно. Нехай їхні душі знайдуть спокій серед зірок, а ми пам’ятатимемо їх як героїв, що віддано служили своїй Україні…” – зазначається в повідомленні бригади, яка оперує гелікоптерами.
Ситуацію прокоментував волонтер і громадський активіст Сергій Стерненко, зазначивши, що відстань від лінії фронту до майданчика з гелікоптерами на ворожому відео становить понад 45 км. За його інформацією, коригування удару здійснював російський БПЛА Supercam.
“На жаль, подібні удари стають тенденцією. Це обумовлено:
1) Зростанням розвідувальних можливостей ворога і низькою ефективністю нашої протидії розвідувальним дронам оперативного рівня. Слід врахувати також і покращення космічної розвідки росіян, багато супутникових знімків вони просто купують.
2) Скороченням у ворога часу на прийняття рішення про завдання вогневого ураження з моменту виявлення цілі. Ворог вдосконалює систему управління військами.
3) Ймовірно, до надання ворогу розвідданих залучена агентура серед військового командування. Один випадок можна було б списати на везіння ворога в аеророзвідці. Кілька випадків вже кажуть про системну проблему. Це не випадковості. Це засідки, організовані на основі раніше отриманих відомостей.
Для військової контррозвідки є дуже багато роботи.
Ну, а нашим військовим слід врахувати зростаючі розвідувальні можливості ворога та бути більш обачними.
І ще — критично важливо забезпечити підрозділи засобами виявлення ворожих БПЛА. Як піхоту, так і артилерію/ракетні війська та навіть авіацію. Це дешево і ефективно. Детектори дронів можуть частково допомогти”, – наголосив Стерненко.
Читайте також:
У чотирьох областях РФ — чергова “бавовна”: однією з цілей безпілотників міг стати авіазавод, де ремонтують літак А-50
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!