РФ створила два нових військових округи

Росія реорганізувала свою військово-адміністративну структуру та розгорнула два нових військових округи на місці ліквідованого Західного округу.

Про це йдеться в новому указі президента РФ, інформує “Мілітарний”.

Так, 26 лютого 2024 року президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ № 141 «О военно-административном делении Российской Федерации», яким було реорганізовано військово-адміністративну структуру російської армії.

Згідно з указом, Західний військовий округ в РФ був фактично розділений на два менших: Московський та Ленінградський. Натомість, Північний флот втратив статус округу.

Від 26 лютого Росія матиме поділ на п’ять військових округів: Московський, Ленінградський, Південний, Центральний та Східний.

Крім того, за новим указом, окуповані території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей увійшли до складу Південного округу.

До Ленінградського військового округу увійшли республіки Карелія та Комі, Ненецький автономний округ, місто Санкт-Петербург, а також Архангельська, Вологодська, Калінінградська, Ленінградська, Мурманська, Новгородська та Псковська області.

До Московського військового округу увійшли Білгородська, Брянська, Володимирська, Воронезька, Іванівська, Калузька, Костромська, Курська, Липецька, Московська, Нижегородська, Орловська, Рязанська, Смоленська, Тамбовська, Тверська, Тульська та Ярославська області, а також столиця Росії — Москва.

Новий поділ та реорганізацію армії РФ пов’язують із переглядом балансу сил, що тягнеться після вступу Фінляндії до блоку НАТО та потенційного входження туди Швеції.

На 2022 рік Західний військовий округ, з якого нині мають бути створені Московський та Ленінградський, мав у підпорядкуванні 1-шу танкову армію, 6-ту і 20-ту загальновійськові, 6-ту армію ВПС і ППО, а також Балтійський флот із підпорядкованим йому 11-м армійським корпусом (Калінінград).

З ліквідацією Західного ВО до новоутвореного Ленінградського округу, імовірно, перейде 6-та загальновійськова армія, а також 11-й і 14-й армійські корпуси Балтійського і Північного флотів. У такому випадку до Московського округу мають відійти 1-ша танкова і 20-та армії.

Південний округ із появою окупованих територій має офіційно отримати у підпорядкування і так підконтрольні РФ 1-й і 2-й армійські корпуси невизнаних республік.

Читайте також:
У Ростові – вибухи біля штабу Південного військового округу. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна