Світовий банк планує виділити Україні $500 млн на підтримку бізнесу

Світовий банк планує виділити 500 мільйонів доларів на фінансування проєктів підтримки українського бізнесу в 2024 році.

Про це йшлося під час зустрічі Міністерства економіки України з місією СБ 15 лютого.

Очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко подякувала Світовому банку за підтримку України в умовах повномасштабної війни.

“На цей рік вони планують погодити фінансування програм підтримки українського бізнесу на 500 млн доларів. І це дуже актуально для нас, адже зараз уряд працює над об’єднанням всіх відповідних програм під єдиним брендом Made In Ukraine для збільшення їхньої ефективності. Ми маємо синхронізувати всі напрямки стимулювання бізнесу та більше сфокусуватись над підтримкою пріоритетних галузей, які створюють додатковий ВВП, в тому числі підтримці переробної промисловості та бізнесу, який працює на експорт”, – наголосила вона.

Під час зустрічі сторони обговорили:

  • шляхи збільшення експортного потенціалу України;
  • можливості залучення фінансування Світового банку до реалізації програми пільгового кредитування “єОселя”;
  • розширення можливостей експортно-кредитного агентства щодо страхування воєнних ризиків, зокрема й для підприємств малого та середнього бізнесу.

Окремо зупинились на модернізації програми пільгового кредитування “5-7-9%” та можливостях стимулювання українських банків до більш активного кредитування бізнесу.

“Почули від колег зі Світового банку цілу низку практичних порад щодо збільшення можливостей української економіки, як зараз під час війни, так і для планування більш інтенсивного відновлення в післявоєнний період, а також щодо переходу до постіндустріальної моделі розвитку. Ми домовились про залучення експертизи Світового банку для модернізації нашої стратегії відновлення української економіки в майбутньому”, – резюмувала Юлія Свириденко.

Читайте також:
Світовий банк виділяє Україні $1,34 мільярда додаткової допомоги

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.