З 1 січня підвищуються квоти використання української мови для теле- і радіомовлення

З 1 січня 2024 року підвищилися квоти використання державної мови для теле- і радіомовлення.

Про це нагадує “Інтерфакс-Україна”.

Зокрема, відповідно до закону “Про медіа”, з 1 січня 2024 року програми державною мовою, зокрема й фільми, у загальному тижневому обсязі мовлення телемовників – ліцензіатів у кожному з проміжків часу між 7:00 та 18:00 і між 18:00 та 22:00 мають становити: для телеканалів загальнонаціональної та регіональної категорій – щонайменше 90% від загальної тривалості програм або їхніх частин (до цього було щонайменше 75%); для телеканалів місцевої категорії – щонайменше 80% від загальної тривалості програм або їхніх частин (до цього було щонайменше 60%); для телемовників, що здійснюють мовлення національних меншин, за винятком мови-держави агресора, – щонайменше 30% від загальної тривалості програм або їхніх частин.

Також програми державною мовою, зокрема фільми, в загальному тижневому обсязі мовлення телемовників-реєстрантів у кожному з проміжків часу між 7:00 та 18:00 і між 18:00 та 22:00 мають із 1 січня становити: для телеканалів, програми яких розповсюджуються провайдерами аудіовізуальних сервісів на території виключно однієї області, – щонайменше 80% загальної тривалості програм чи їхніх частин (до цього було щонайменше 60%); для телемовників, що здійснюють мовлення національних меншин, за винятком мови-держави агресора.

Крім того, радіомовники зобов’язані під час здійснення ефірного радіомовлення забезпечувати щонайменше 90% тижневого обсягу ведення програм, зокрема новинно-аналітичних блоків, розважальних програм (ведучими, дикторами радіопрограм) державною мовою (до цього було щонайменше 75%).

Зокрема, тижневий обсяг новинних програм державною мовою телемовника або радіомовника, який є ліцензіатом або реєстрантом, має становити щонайменше 90% загальної тривалості всіх новинних програм, розповсюджених таким мовником у кожному проміжку часу між 7:00 та 18:00 і між 18:00 та 22:00 (до цього було щонайменше 75%).

Читайте також:
14 областей України вже затвердили мовні програми, – Кремінь

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.