Щоб запобігти “шатдауну”: Байден підписав закон про тимчасове фінансування уряду США без 6 млрд для України. Але допомога має бути продовжена

Сенат Конгресу США слідом за Палатою представників ввечері 30 вересня ухвалив законопроєкт про тимчасове фінансування уряду на 45 днів (до 17 листопада 2023 року), який не передбачає додаткового пакета допомоги Україні. Закон підписав президент Джо Байден.

Голосування у верхній палаті відбулося за кілька годин до настання можливого “шатдауну” – зупинки роботи органів влади через відсутність бюджетного фінансування, передає “Укрінформ“.

Більшість сенаторів (88 проти дев’ятьох) підтримали законопроєкт, який забезпечить продовження фінансування бюджетних установ США впродовж наступних півтора місяця за рівнем попереднього фінансового року.

Перед цим законопроєкт схвалила Палата представників – його підтримали 355 голосами. Проти висловився 91 конгресмен.

За ініціативи ультраправого крила республіканців нижня палата Конгресу виключила положення про виділення $6,15 млрд додаткової допомоги Україні, яку запропонував напередодні Сенат.

Лідери обох партій у Сенаті, Чак Шумер і Мітч Макконнелл, перед голосуванням бюджетного законопроєкту щодо уникнення “шатдауну” виступили із заявою на підтримку України. Вони запевнили, що це тверда двопартійна позиція та пообіцяли до кінця нинішнього року схвалити новий масштабний пакет допомоги Україні.

Президент США Джозеф Байден назвав “гарною новиною” ухвалення Конгресом закону щодо уникнення “шатдауну” та водночас наголосив на необхідності забезпечити належну допомогу Україні.

“Сьогодні ввечері двопартійна більшість у Палаті представників і Сенаті проголосувала за те, щоб уряд залишався відкритим, запобігши непотрібній кризі, яка завдала б зайвого болю мільйонам працьовитих американців”, – ідеться в заяві глави Білого дому, оприлюдненій після голосування в Конгресі.

Як зазначив Байден, ухвалений документ гарантує, що військові продовжать отримувати зарплату, подорожнім не доведеться перечікувати затримки в аеропортах, а мільйони жінок і дітей отримуватимуть продуктову допомогу.

Він підкреслив, що “кілька місяців тому ми зі спікером Маккарті досягли бюджетної угоди, щоб уникнути саме такої штучної кризи”. Але впродовж кількох тижнів радикальні республіканці в Палаті представників намагалися відійти від цієї угоди, вимагаючи різких скорочень, які стали б руйнівними для мільйонів американців. Ці спроби провалилися, констатував глава Білого дому.

Він звернув окрему увагу на те, що та сама група республіканців завадила ухваленню пакета допомоги Україні.

“Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового пакета фінансування для її продовження. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана”, – наголосив президент США.

Джо Байден висловив сподівання, що спікер Маккарті “дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент”.

Читайте також:
Палата представників США схвалила виділення Україні $300 млн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна