Україна, Естонія та Люксембург запустили ІТ-коаліцію

Україна, Естонія та Люксембург запустили роботу новоствореної ІТ-коаліції.

На засіданні Контактної групи з питань оборони України у вівторок, 19 вересня, міністри оборони України, Естонії та Люксембургу провели стартову зустріч нової коаліції у рамках «формату Рамштайн», передає сайт МОУ.

“Завданням ІТ-коаліції є забезпечення захищеної та стійкої ІТ-інфраструктури для Міністерства оборони України та Сил оборони, яка дозволить Україні бути більш ефективною на полі бою. Ми вдячні Естонії та Люксембургу за їхнє лідерство у просуванні цієї ініціативи. Я також хотів би подякувати Бельгії, Данії, Литві та Латвії за те, що вони приєдналися до наших зусиль, а також міністру оборони Люксембургу за оголошення першого внеску в ІТ-коаліцію”, – сказав глава Міноборони України Рустем Умєров.

Загалом 20 держав взяли участь у стартовому заході. Бельгія, Данія, Литва та Латвія вже приєдналися до ініціативи, підписавши Декларацію про наміри разом з Україною, Естонією та Люксембургом, додали у міністерстві.

Намір започаткувати цю ініціативу вперше було оголошено під час засідання Контактної групи з питань оборони України 15 червня. ІТ-коаліція — це спеціальна група країн-донорів на чолі з Естонією та Люксембургом у рамках UDCG, яка зосереджена на наданні підтримки Силам оборони України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Ключовим результатом ІТ-коаліції є створення єдиної цифрової екосистеми бойового управління та управління оборонними ресурсами для Сил оборони, яка забезпечуватиме кращу координацію та більш ефективне застосування Сил оборони та використання спроможностей, наданих країнами-партнерами.

Читайте також:
“Рамштайн”: Остін закликає дати Україні максимум ППО до настання зими

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна