Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ використали проти росіян у Запорізькій області трофейний танк-“камікадзе” − він підірвався поблизу позицій ворога, а доправив його туди механік-водій Василь Дудинець.
Про це в неділю, 10 вересня, повідомив пресофіцер закарпатської бригади Ярослав Галас.
“128 огшбр застосувала в Запорізькій області проти росіян нову тактику – трофейний танк-камікадзе. Перед ворожими укріпленнями танк підірвався на міні, але вибух від детонації закладеного боєкомплекту був такий, що більше з тих позицій нашу піхоту ніхто не тривожив”, – написав Галас.
За його словами, найнебезпечнішу роль в операції виконав механік-водій. Він мав довезти обкладений вибухівкою танк до ворожих позицій на відстань пострілу.
“Що відчуває людина, яка веде нашпигований вибухівкою й снарядами танк до ворожих позицій, а за кількасот метрів до ворога має вискочити на ходу й підірвати танк дистанційним пультом?” – зазначив Галас.
Виконати це завдання взявся Василь Дудинець із Мукачева − “простий чоловік, заробітчанин, який багато років працював у Чехії”. Він сам пішов у військкомат на початку березня 2022 року, на другий день після хрестин доньки.
“Звичайно, я розумів, що можу не повернутися. Але якби в танк влучили і здетонувала вибухівка, то це була б миттєва смерть. Тобто все зрозуміло – ти або живий, або мертвий. Це не той варіант, що відірвало руку й ногу і потім тебе дружина чи діти катають на інвалідному візку й підносять воду. Для мене краще повернутися неушкодженим або швидка смерть. Ось чому я зразу погодився, коли командири розповіли про бойове завдання”, – розповів Дудинець.
“Для чого всі ми сюди прийшли? Треба чимшвидше закінчувати війну, повертатися додому й виховувати своїх дітей”, – додав танкіст.
Галас зазначив, що після успішно виконаного завдання за Дудинцем закріпився позивний “Камікадзе”.
Читайте також:
Нова війна Мерліна, або Як молодий ром із Закарпаття на війні виборює українську незалежність
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!