Корисні поради: ефективні методи видалення плям удома ℗

Плями на одязі – невіддільна частина повсякденного життя. Але їх наявність не означає, що ви повинні позбутися цього атрибуту. Із цим, ясна річ, допоможе хімчистка Київ або в іншому населеному пункті. Виведення плям у домашніх умовах також може бути простою і доступною справою, якщо ви знаєте правильні методи для різних видів забруднень.

Ось деякі корисні поради для успішного видалення плям різних видів та з різних матеріалів.

Виведення плям із тканини

  1. Виведення застарілих плям. Застарілі плями можуть бути складнішими для видалення, але і тут шанси на успіх є. Спробуйте занурити забруднений одяг у суміш гарячої води та рідкого прального засобу перед пранням. А після цього ретельно промийте річ в прохолодній воді.
  2. Виведення жирних плям. Для цього потрібно розчинити 4 столові ложки соди у ¼ склянки теплої води. Потім нанести суміш на забруднені місця та почекали годину. Після цього просто промийте виріб і дайте йому висохнути.
    Ще можна покласти на прасувальну дошку папір, згори – річ із жирною плямою, нанести на неї тальк і ще один шар паперу. Далі потрібно пропрасувати річ гарячою праскою. Коли жир відійде, додатково замочіть одяг і теплій воді з милом.
    Пральне мило або спеціальні засоби для видалення жиру також можуть допомогти.
    Часто на комірі білої сорочки з’являються засмальцьовані плями – щоб позбутися їх, використовуйте розчин нашатирного спирту і солі в рівних пропорціях. Таку суміш потрібно нанести на ватний диск і протерти ним місця з брудом.
    Якщо ви вже випрали виріб, а масна пляма не зникає – до ваших послуг знову нашатирний спирт. Змішайте його з соком лимону (1:1), додайте трохи солі, обробіть розчином тканину і дочекайтеся, доки висохне. Якщо треба – повторіть процедуру ще раз.
  3. Виведення плям мастила й мазуту. Такі плями можна вивести, застосувавши спеціальний розчин, що містить розчинник – наприклад, рідина для миття посуду. Перед пранням нанесіть цей розчин на пляму, дайте йому діяти протягом 15-20 хвилин, а потім промийте в холодній воді.
    Для видалення мазуту з делікатних тканин (віскоза, льон, шовк, поліестер тощо) підійдуть також дігтярне мило, хвойні ефірні олії. А для щільних матеріалів (джинс, шерсть) потрібні агресивніші засоби – бензин, солярка, толуол.
  4. Виведення плям від іржі.. Застосуйте сіль та сік лимона. Посипте пляму шаром солі, зверху намочіть лимонним соком та залиште на сонці. Потім ретельно промийте.
  5. Плями від крові краще виводити прохолодною водою або розчином солі та води. Нанесіть розчин на пляму, а потім ретельно промийте холодною водою.
  6. Виведення плям від різних типів фарби. Побороти таку пляму бажано одразу після появи. Спробуйте зняти її негайно за допомогою ацетону, алкоголю або розчинника для фарб.

Виведення плям із замші, взуття, верхнього одягу

Плями на замші намагайтеся видалити за допомогою спеціальної щітки для замші.

Крім того, оцет – добрий спосіб для очистки світлої, в тому числі білої замші. 9%-ний оцет слід розвести водою в пропорції 1:5 і протерти цим розчином брудне місце, після чого скористатися засобом для відновлення кольору.

Можна використовувати мильну стружку або пральний порошок з водою, якщо забруднення сильне.

Виведення плям із взуття може вимагати також використання спеціальних засобів для чистки взуття.

Плями на пальтах і верхньому одязі, крім порад щодо звичайних тканин, нерідко можна просто зіскоблити.

Важливі нюанси

Перш ніж намагатися виводити пляму самотужки, уважно ознайомтеся з фаховими порадами. Інакше ви можете безповоротно зіпсувати улюблену річ.

Врахуйте, що для більшої певності краще довіритись послугам професійної хімчистки.

Не рекомендується розтирання плями на велику площу, особливо на білій чи світлій тканині. Оскільки це може спричинити її розпливання.

Робіть тестовий пробний вивід плями на невидимій частині одягу, перш ніж застосовувати будь-які засоби на видимій області.

Пам’ятайте, що ефективність методів може залежати від типу тканини та особливостей плями.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна