Суд над “азовцями” в Ростові є воєнним злочином, – Центр громадянських свобод

У Центрі громадянських свобод заявили, що показовий суд над “азовцями” у Ростові є воєнним злочином.

Свою позицію ЦГС опублікував у четвер, 15 червня.

Організація нагадала, що 14 червня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону почав слухати справу стосовно 22 українських військовослужбовців із батальйону «Азов». Серед підсудних — восьмеро жінок. Їх звинувачують у терористичній діяльності про РФ. 

“Всі «азовці» є військовослужбовцями Національної гвардії України і згідно з міжнародним гуманітарним правом вони є комбатантами. Комбатанти користуються привілеєм, який захищає їх від кримінального переслідування з боку протилежної сторони міжнародного збройного конфлікту – у цьому випадку це Російська Федерація – за саму участь у бойових діях. Оскільки військовослужбовців із бригади «Азов» обвинувачують у «причетності до терористичної організації» та «діях, спрямованих на захоплення влади» , то фактично їх переслідують за участь у бойових діях, і тим самим порушують цей привілей, який є аксіомою для міжнародного гуманітарного права”, – пояснюють в ЦГС. 

Зазначається, що такі дії російської влади суперечать статті 43 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 1977 року. 

У ЦГС нагадали, що комбатанти можуть підлягати відповідальності лише за такі акти участі в бойових діях, які є воєнними злочинами. 

“Порушення привілею комбатанта означає, що російська сторона вчиняє воєнний злочин, який полягає у позбавлені військовополоненого права на справедливий суд. Це – серйозне порушення міжнародного гуманітарного права згідно із статтею 130 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року та статтею 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду від 1998 року”, – кажуть в організації. 

ЦГС закликали міжнародні урядові організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста використати весь свій вплив на російську владу задля припинення цього серйозного порушення міжнародного гуманітарного права. 

“Закликаємо Офіс Генерального прокурора та Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду провести ефективне та неупереджене розслідування воєнного злочину, що вчиняється, та притягти винних до відповідальності”, – резюмували в організації. 

Читайте також:
У РФ організували показовий суд над 22 полоненими “азовцями”: їм загрожує довічне ув’язнення

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна