Сучасний світ цифрових грошей має безліч активів, розібратися в яких пересічному громадянину досить важко. Біткоїни, альткоїни, стейблкоїни, токени, монети приватності – всі вони мають свої особливості та призначення.
В цій статті розглянемо, що таке токени, в чому їх відмінність від криптовалюти та яку роль вони відіграють у світі криптовалют.
Мандрівку в світ цифрових грошей ми почнемо зі знайомства з криптовалютою.
Отже, що таке криптовалюта?
Криптовалюта – це електронна валюта, яка існує у вигляді числової послідовності. Цифрові гроші не мають ніякого фізичного підтвердження. Облік криптовалют здійснюють здебільшого децентралізовані платіжні системи. Видобуток криптовалюти відбувається у процесі майнінгу.
В основі цифрової економіки лежить технологія блокчейну. Блокчейн – це розподілена база даних, в якій містяться записи про транзакції у вигляді ланцюжка блоків. Відмінною особливістю криптовалюти є її децентралізованість та незалежність.
Криптовалюта може бути засобом розрахунку, товаром або інвестиційним активом. Електронні гроші мають ряд переваг.
Сьогодні криптовалюта стає таким самим засобом обслуговування обмінних операцій, як і гроші. Деякі відомі бренди приймають її в якості розрахункової одиниці.
Придбати криптовалюту можливо на спеціальних майданчиках – крипто біржах. Вони бувають централізовані та децентралізовані. Ми радимо користуватись послугами централізованих крипто бірж з бездоганною репутацією, таких, як WhiteBIT, Binance та Bybit. Такі крипто біржі мають високу безпеку й несуть відповідальність за збереження активів та особистих даних користувачів.
Курс криптовалют постійно змінюється, тому крипто біржа WhiteBIT його неупинно відстежує в режимі реального часу та надає користувачам у вигляді порівняльних таблиць.
Щоб купити криптовалюти онлайн, треба пройти реєстрацію на біржі. При реєстрації на централізованих біржах потрібно пройти процедуру верифікації “Знай свого клієнта”. Це робиться щоб уникнути шахрайства та на виконання нормативних вимог законодавства.
Найбільш популярними криптоактивами на сьогодні є Біткоїн, Ефіріум, Solana, Ripple та WhiteBIT Token. Курс цих криптовалют к доллару постійно змінюється, але на відміну від інших активів, останнім часом спостерігається стабільна позитивна динаміка.
Отже, сьогодні курс найбільш популярних криптовалют к долару такий:
Токен – це цифровий сертифікат, аналогічний цінним паперам або акціям компанії. Проєкти, які працюють з технологією блокчейн, можуть випускати власні токени. Їх можна придбати або отримати в якості нагороди, а згодом обміняти на крипту, послугу компанії або товар. Але токени можливо використати лише в тих проєктах, які видають цей конкретний токен.
Облік токенів ведеться за допомогою блокчейну. Доступ до токенів через спеціальний додаток мають лише їхні власники. Для цього їм потрібен електронний підпис.
Основні властивості токенів:
Токени – це не те ж саме, що криптовалюта. Випуск та управління токенами відбувається цілком централізовано, на відміну від цифрових монет.
Розробник біткоїна Сатоші Накамото так описував особливості токенів у порівнянні з криптовалютою:
Існує декілька видів токенів, які відрізняються своїм призначенням та можливостями використання.
Аппкойни (Appcoins) – це утилітарні, користувальницькі токени або ж токени додатків – це криптовалюта, яка дозволяє користуватися послугами та продуктами певного сервісу чи платформи. За своїм призначенням вони схожі на жетони, що застосовуються у парках атракціонів. Цей вид токена найпоширеніший.
Біржовий токен – це цифровий аналог акції компанії. Їх випускають, щоб залучити інвестиції для розвитку чинних проєктів чи розробки нових. Власники таких токенів можуть отримати дивіденди, які є відсотком від доходу або частиною комісій за транзакції мережі. Власники токенів-акцій можуть голосувати за інвестиційні пропозиції компаній. Кількість голосів пропорційна пакету токенів-акцій.
Кредитні токени використовуються для запозичення коштів з виплатою відсоткової ставки, яка залежить від суми позики. Вони можуть приймати участь у фінансуванні проєкту або надавати кредити іншим учасникам.
Non-fungible token – токени, що не мають властивості взаємозамінності. Кожен з цих токенів унікальний та не замінюється іншим подібним активом. NFT-токен являє собою криптографічний сертифікат, який встановлює право власності на якийсь цифровий об’єкт.
Вони використовуються для запису інформації про право власності на цифрові твори мистецтва, ігрові елементи або онлайн-ігри в блокчейні. NFT приваблюють колекціонерів та інвесторів.
Security Tokens є цифровим еквівалентом реальних фізичних активів, таких як нерухомість, акції чи навіть дорогоцінні метали. Ці токени забезпечені справжніми реальними активами.
Токени бенефіціара — це токени, власники яких отримують певні привілеї на платформі. Наприклад, власники BNB отримують знижки у процесі торгівлі на біржі Бінанс.
Токени популярні не менше за монети. Деякі з них вже довели свою стабільність та надійність, інші лише завойовують ринок криптовалют та мають непогані перспективи.
Ethereum випускає токен під назвою Ether, який підтримує роботу децентралізованих програм у блокчейні Ethereum. Ether може використовуватися як валюта. Зазвичай учасники використовують Ether для розробки децентралізованих програм та управління ними.
BNB- офіційний токен Binance, однієї з найбільших світових централізованих бірж. BNB використовується на Binance для стейкінгу, комісійних виплат та для інших розрахунків в системі. Щоквартально токени спалюються, тобто з часом ціна BNB зростає, бо загальна кількість BNB зменшується кожні три місяці.
WBT – токен, створений однією з найбільших європейських криптовалютних бірж WhiteBIT. Токен об’єднує екосистему біржі та інші проєкти, створені на основі біржі. WhiteBIT-токен використовується в парах з біткоїном, гривнею та стейблкоїнами USDT для активної торгівлі.
Metacade – це нова ігрова платформа, яка має непогані перспективи. Гравці GameFi отримують безліч можливостей для заробітку. Можна отримувати пасивний прибуток, стейкаючи токениMCADE, отримувати винагороду в токенах за обмін інформацією про GameFi-сектор, ділитись своїми ідеями та методами, популярними P2E-іграми.
Токени децентралізованих фінансів (DeFi) є децентралізованими програмами, які працюють на блокчейнах зі смарт-контрактами. Такі токени покликані трансформувати роботу традиційних фінансових установ шляхом застосування криптовалют.
Як і іншу криптовалюту, купити токени можливо на крипто біржах, в інших користувачів або під час «Initial coin offering» (ICO), що переводиться як «Початкова пропозиція монет». Для залучення інвестицій у розвиток компанії випускають токени – це має назву ICO.
Таким чином стартапи отримують доступ до фінансів, яких бракує, щоб запустити та розвивати новий проєкт. Це нагадує краудфандинг, коли кошти вкладають у новий проєкт зараз, щоб отримати прибуток в майбутньому.
Популярні активи можливо купити на багатьох криптовалютних біржах. Перед покупкою токенів ви маєте оцінити надійність обраної крипто біржі та вивчити курс криптовалют. Крипто біржаWhiteBITпропонує великий вибір токенів.
Щоб купити токен на крипто біржіWhiteBIT, потрібно виконати декілька нескладних кроків:
Ціна токена WhiteBIT Token [WBT] на сьогодні становить 4,8$.
Іноді токени можливо одержати безплатно, наприклад, за активну участь у мережі, за перемогу в конкурсах та змаганнях, за залучення нових учасників тощо.
Багато хто хоче отримати заробіток за допомогою токенів. Вони вивчають перспективні проєкти, вибирають найкращий і купують токени проєкту.
Алгоритм заробітку такий:
На стадії прототипу проєкту неможливо повністю оцінити його перспективність та майбутню прибутковість, тому є ризик втратити гроші. Щоб цього не сталося, необхідно вивчати різні стартапи, моніторити сайти-рейтинги та робити оцінку привабливості ICO.
Для зберігання токенів використовують спеціальні криптогаманці. Криптогаманці бувають двох видів: “холодні” – не підключені до мережі та “гарячі”, з доступом до інтернету. “Холодні” гаманці надійніші, оскільки хакери не мають до них доступу. ”Гарячі” більш зручні, бо ви маєте цілодобовий та швидкий доступ до коштів, а здійснення транзакцій відбувається просто та безпечно.
Отже, токени можливо використовувати у якості грошей, жетонів, акцій або для інших цілей. Інвестори, які купили токени, можуть отримати значні дивіденди при мінімальному вкладенні. Найважливіше – вибрати надійний проєкт, який буде перспективним в довгостроковому плані.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!