Лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук стала амбасадоркою напряму “Права людини” Глобального договору ООН в Україні

Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова організації «Центр громадянських свобод» і лауреатка Нобелівської премії миру 2022, підписала Меморандум про співпрацю з Глобальним договором ООН в Україні. Вона стала Амбасадоркою напряму «Права людини» діяльності організації.

Про це “Новинарні” повідомили у вівторок, 25 квітня, пресслужба Глобального договору ООН.

Олександра Матвійчук підтримує роботу Глобального договору ООН в Україні і наголошує на важливості роботи над правами людини в бізнес-середовищі:

“Права людини, прогрес та мир нерозривно пов’язані. Але права людини втрачають значення, якщо їх залишити лише дипломатам, юристам чи експертам. Вони мають бути основою для прийняття рішень, так само як економічна вигода чи міркування безпеки. Україна платить високу ціну у протистоянні російській агресії та водночас проходить складну трансформацію на шляху до ЄС. Тому така важлива готовність українського бізнесу зі свого боку підтримати ціннісну рамку прав людини у цей транзитний період”, – сказала вона.

Зазначається, що, щоби послабити руйнівний вплив воєнної агресії Росії, Глобальний договір ООН в Україні сфокусував свою діяльність на наданні різносторонньої гуманітарної підтримки українцям. Зокрема, організація допомагає долати психологічні наслідки війни завдяки онлайн-платформі безкоштовної психологічної допомоги Mental Help.
На проєкті SEED підтримку отримують представники малих бізнесів з агросфери, яка постраждала від воєнної агресії Росії. У рамках антикорупційної програми ГД ООН в Україні займається поширенням серед українських бізнесів культури доброчесності, без якої неможливо залучити закордонні інвестиції для відновлення пошкоджених та зруйнованих українських міст. Також команда ГД ООН в Україні говорить про втрати від війни на всіх міжнародних заходах, у яких бере участь.

Експертиза Олександри Матвійчук у сфері правозахисту підсилить дії Глобального договору ООН в Україні у цьому напрямі. Спільними зусиллями вдасться зробити проблему порушення прав людини в Україні більш видимою на міжнародній арені.

Олександра Матвійчук — українська правозахисниця, лауреатка премій імені Василя Стуса, «Захисник демократії» та низки українських та міжнародних премій у галузі прав людини. Організація «Центр громадянських свобод», яку очолює Олександра, у 2022 році отримала Нобелівську премію миру, завдяки чому українська мова вперше прозвучала на офіційній церемонії вручення Нобелівської премії. Цьогоріч Олександра увійшла до списку 100 найвпливовіших людей планети журналу Time.

Читайте також:
Першу в історії України Нобелівську премію миру продадуть на аукціоні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна