Які криптовалюти найпопулярніші у 2023 році? ℗

В Україні не залишилося людей, які хоча б щось не чули про криптовалюти. Цифрові активи — можливість здійснювати переказ коштів без участі банків чи інших третіх осіб. Разом з тим, за крипту можна легко купити товари чи послуги в будь-якій країні, де дозволено обіг.

Хоча у світі існує понад 10 тис. видів криптовалюти, цікавість у користувачів викликає лише 10-20 з них. Перш за все це біткоїн. Нинішній курс біткоїна дуже високий, тому покупка монет — одна з найпривабливіших інвестицій сьогодення. Крім того, цікавість у користувачів викликають ефіри та тезери.

Біткоїн та його особливості

Зараз курс складає близько 22-25 тисяч доларів за одну монету. Для майнінгу потрібне дороге обладнання, яке дозволити собі може далеко не кожен. Здобування монет на ПК чи кількох відеокартах в минулому.

Біткоїн став першою у світі криптовалютою. Для її створення знадобилися здобутки попередників, а помилки першопрохідців було виправлено. Якщо в 90-х пропонували крипту, якою б керували централізовано, то біткоїн не потребує зовнішнього керування.

Сьогоднішній ринок цифрових активів має капіталізацію в межах 2,2 трлн доларів. З них близько 42% — це біткоїни. Без зайвих зусиль цю крипту можна застосувати на таких майданчиках:

  • Амазон;
  • ВордПресс;
  • Реддіт;
  • іБей;
  • Делл та інших.

Наявність криптогаманця з цифровими заощадженнями в ВТС дозволяє замовити будь-які товари: від харчових продуктів до автомобілів та навіть нерухомості. Навіть звичайні офлайн-магазини приймають біткоїни.

Ефіри, тезер та інші валюти

Звісно, одна криптовалюта не могла існувати довго. Тому була створена спеціальна платформа, на якій небайдужі користувачі могли інвестувати в новий проєкт під назвою Ethereum.

Попри те, що ефіри мають ряд особливостей та переваг перед біткоїнами, їм не вдалося посунути крипту з першого місця. Головна перевага цієї криптовалюти полягає в смартконтрактах, які вважають більш захищеними. В загальній капіталізації ринку криптовалюти ефіри також досить популярні. На їх частку припадає приблизно 20%. Тобто близько 400 млрд доларів.

Тезер (USDT) — найпопулярніший доларовий стейблкоїн з великим торговим обсягом, що має торгові пари до більшості популярних криптовалют. Його головна особливість полягає у відсутності блоків транзакцій і в наявності резервів фіатних валют. Тобто система не має власного блокчейну, а використовує інші децентралізовані системи.

Вищевказані варіанти не єдині. З кожним днем з’являються все нові криптовалюти, які випускають різні компанії. Крім того, уряди деяких країн намагаються створювати національні криптовалюти, враховуючи всі переваги таких заощаджень.

Звісно, для інвестора важлива не лише вартість крипти в поточний момент, але і її перспективі в майбутньому. Тому для торгівлі цифровими активами краще вибирати перевірені часом варіанти. Для цього краще звертати увагу на пропозиції, які входять в топ 10. Але варто уміти також побачити перспективні криптовалюти, щоби вчасно в них вкластися та отримати хороший прибуток.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна