Рада прийняла закон про контроль над коштами на підтримку України

Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який вносить зміни до Бюджетного кодексу України стосовно використання коштів з рахунків на підтримку України.

Про це у вівторок, 11 квітня, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Документ передбачає щомісячне звітування про надходження та використання коштів щодо кожного з відкритих в НБУ рахунків та контроль за їх використанням відповідно до бюджетного законодавства.

Також передбачається розподіл і витрачання таких коштів за чіткими бюджетними правилами в межах бюджетних програм спеціального фонду державного бюджету.

Окрім цього, на офіційних сайтах головних розпорядників коштів оприлюднюватимуть суми отриманих добровільних внесків, перелік придбаних товарів і послуг.

“Прийнятий Верховною Радою законопроєкт дозволяє у більш скоординований та підзвітний спосіб використовувати добровільні внески від фізичних та юридичних осіб, які акумулюються на рахунках окремих міністерств у НБУ. Цей крок також є дуже важливим для наших міжнародних партнерів, про що свідчить його включення до нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом”, – зазначив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін.

Він наголосив, що підзвітність, прозорість та ефективність використання коштів на підтримку України є важливою запорукою їх подальшого надходження як від офіційних донорів, так і від бізнесу, благодійних організацій і громадян.

Читайте також:
Верховна Рада заборонила феєрверки та салюти

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна