У боях за Кремінну загинув художник, скульптор і музикант із Харкова, нацгвардієць Антон Дербілов

У боях за звільнення Кремінної (Луганська область) загинув український художник, скульптор та музикант із Харкова Антон Дербілов на псевдо “Патрік”.

Про це повідомляє 5-та Слобожанська бригада Нацгвардії, де він проходив службу з лютого 2022 року.

“6 квітня внаслідок мінометного обстрілу Антон отримав поранення, несумісні з життям, та загинув на полі бою зі зброєю у руках. Жив та загинув як Герой”, – зазначила в бригаді.

Солдат-стрілець Антон Дербілов був ветераном Слобожанського контрнаступу. Нагороджений медалями “За хоробрість у бою”, “Незламним героям російсько-української війни” та за “Доблесну службу”.

Йому було 43 роки.

Залишилися дружина і три доньки.

Антон Дербілов. Фото: : Олексій Єрошенко / Ґвара Медіа

У березні в інтерв’ю сайту Gwara Media Патрік розповідав, що до повномасштабного вторгнення РФ займався скульптурою – переважно військовою мініатюрою. Тому добре знався на військовій історії, уніформі, різних навичках бою, що були притаманні тій чи іншій культурі або епосі.

“Колись я сам навчався фехтування, рукопашного бою, займався страйкболом. Щоб дізнатися, як солдати у минулому мусили виконувати ті чи інші вправи, битися, де вони повинні були повзати, як тримали зброю. Було дуже цікаво пройти це самому. Але я ніколи не сподівався, що доведеться самому все це робити власноруч на війні”, – казав Антон.

Антон Дербілов зі своїми роботами. Фото з ФБ

Також він робив бюсти визначних українських історичних діячів, гетьманів тощо. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення РФ, саме виконував чергове замовлення на фігуру.

“Коли зранку 24 лютого почався обстріл, я ще перебував у прострації, не знав, що робити. На наступний день ми закупили для родини продукти та все необхідне. І вже 25-го я почав шукати по місту, де можна стати до лав українського війська. Був у штабі ТрО, вони вже були пусті, намагався потрапити у військкомати, але вони вже були закриті. Ті підрозділи, які сформувалися у найперші день-два, вже поїхали на передову.

26-го я зміг потрапити до 5-ї Слобожанської бригади, що якраз набирала бійців. Вони прийняли мене. З цього часу я проходжу службу”, – розповідав боєць.

Перші приблизно сто днів “великої” війни він обороняв рідний Харків. А потім його підрозділ відправили під Балаклію:

“Там ми пробули все літо. А 6 вересня пішли у наступ і далі постійно рухались разом із бойовими бригадами. Була Балаклія, потім Ізюм, пройшли купу дрібних селищ від Ізюма до Борової, входили у Борову через Підлиман. Пройшли штурм цього Підлиману — там у нас був перший масштабний бій із танками, де мали перших загиблих, поранених хлопців. Відбили три танкові хвилі і потім десь п’ять днів витримували натиск противника: нас постійно обстрілювали, ми ходили до росіян у розвідку, прощупували оборону противника у самій Боровій…

Коли звільнили Борову, ми ходили на зачистки, і що здивувало: нас ну дуже радісно скрізь зустрічали, постійно. Інколи ми о п‘ятій годині ранку вставали, рухались на завдання і не встигали поснідати. Отож, йдемо на зачистку, і поки проходимо приватний сектор нас там і погодують, і напоять, і дадуть пиріжків.

Заходимо в один двір перевірити документи — нас пригостять і фруктами, і якимсь компотом, хтось вже і борщу встигає поїсти. З собою дають. Ми поверталися ситі, з купою пакетів. І розуміли: якщо ми це не візьмемо, на нас страшенно образяться! Було видно: люди прямо чекали. Вони нас бачили і кричали “Хлопці! Що ж ви так довго?”.

Антон Дербілов. Фото: : Олексій Єрошенко / Ґвара Медіа

В інтерв’ю ZN.ua про свої плани на “після війни” Антон казав просто: “Поставив собі завдання — дожити до перемоги, бажано — в повному комплекті. Зберегти рештки творчого розуму”.

Це було в березні-2023.

“Наразі йде ротація, переформування. У мене війна вийшла, як у комп’ютерній грі: від простого до складного. Від місії до місії, від локації до локації трешак і хорор наростають. Зараз тривають заняття. Потім знову на передову. Куди конкретно, ще не знаю. Але весело буде в кожному разі”, – усміхався митець, який добровольцем став на захист України.

Відео Gwara Media, в якому Антон Дербілов “Патрік” розповідає про службу їхнього підрозділу (попередня ротація):

Читайте також:
На війні проти росіян загинув музикант і диригент Костянтин Старовицький

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна