У Батурині дітей посвятять у мазепинці

Національний історико-культурний заповідник “Гетьманська столиця” в Батурині до річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи анонсував урочисте “посвячення в мазепинці”.

Як повідомили в заповіднику, таким чином 20 березня Батурин відзначить 284-річчя визначного державного діяча України.

Цього дня в палаці гетьмана Кирила Розумовського буде презентована відеолекція “Ми мазепинці”, в якій беруть участь вихованці історичного гуртка заповідника “Гетьманська столиця”. Відбудеться урочиста церемонія присвоєння гуртку імені гетьмана Мазепи та посвята вихованців гуртка – батуринських школярів – у мазепинці.

“Сучасне мазепинство полягає у слідуванні ідеалам, витвореним протягом віків боротьби за власну державу. Його суттю є освіченість, патріотизм, духовність, людяність і меценатство (волонтерство). Ідеї гетьмана Мазепи стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. Тому одним із пріоритетних завдань Національного заповідника “Гетьманська столиця” є виховання молодого покоління українців, яке буде поділяти цінності свободи та незалежності, запроваджені ще гетьманом Іваном Мазепою”, – розповіли батуринські історики.

Читайте також:
Вчора Батурин, сьогодні – Буча. Загибель гетьманської столиці як невивчений урок історії

“Людина-легенда”: у битві за Донбас загинув археолог Юрій Коваленко, який розкопав Батурин

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.