Комбата “Купола” з 46-ї бригади ДШВ понизили в посаді через критику рівня підготовки мобілізованих

доповнено

Командира бойового батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ Анатолія Козла “Купола” перевели на посаду заступника комбата навчального центру через його інтерв’ю “Вашингтон пост”, у якому він розкритикував рівень підготовки мобілізованих. У відповідь Купол написав рапорт на звільнення.

Про це в четвер, 16 березня, повідомили журналіст Юрій Бутусов та видання “Українська правда“.

Сває пониження в посаді після інтерв’ю The Washington Post Анатолій Козел підтвердив у коментарі “Суспільному“, зазначивши про “тиск” з боку командувача Десантно-штурмових військ Миргородського та заступника головнокомандувача ЗСУ Мойсюка (колишнього командувача ДШВ ЗСУ).

У статті WP від 13 березня ідеться про те, що українській армії не вистачає боєприпасів. Також військові скаржаться на низьку якість підготовки мобілізованих, які замінили досвідчених військових.

“Найцінніше на війні — це бойовий досвід. Солдат, який пережив пів року боїв, і солдат, який прийшов з полігону — це два різні солдати. Це небо і земля. А солдатів, які мають бойовий досвід, дуже мало. На жаль, всі вони вже загинули або поранені”, – наведені в статті слова Купола.

Також у матеріалі сказано, що чиновник із Німеччини анонімно повідомив, що українські втрати на війні з РФ оцінюють у 120 тисяч загиблими та пораненими та наводяться слова неназваного високопоставленого українського посадовця, який скептично ставиться до українського контрнаступу навесні. Водночас видання наголошує, що повну картину боєздатності ЗСУ наразі побачити важко, через те, що Київ готує війська до майбутнього контрнаступу.

Коментуючи ситуацію з пониженням комбата, журналіст Юрій Бутусов написав у фейсбуці: “Командир батальйону 46-ї аеромобільної бригади з позивним “Купол” воював з 2014 року і блискуче проявив себе після російського вторгнення. Купол став єдиним кадровим військовим у батальйоні, повністю складеному з резервістів. Із 500 бійців першого складу загинуло 100, поранено майже 400. У батальйоні Купола — найвищого рівня мотивація, висока довіра до командира, якісне управління. Під час боїв у Соледарі у них було багато обморожених і бійцям ампутували пальці на ногах, тому що вони тримали позиції до останньої можливості, без змін та навіть забезпечення, тому що такі були важкі умови. Саме з цього батальйону один з десантників втратив 10 пальців від обмороження. Вони відступили за наказом, коли ворог фактично оточив Соледар. Тому сказати, що Купол шукає зраду або що це людина, яка намагається ухилитись від відповідальності, неможливо — цей офіцер бере відповідальність на себе”.

Бутусов наголосив, що все, про що Купол говорив в інтерв’ю, — правда, і це обговорюється в армії.

“Цей реалізм потрібен для формування об’єктивної картини в українському та американському суспільстві. Ми маємо усвідомити недостатність зусиль для підготовки та організації наших військ”, – зазначив журналіст. Він назвав “єдиним шляхом до перемоги” зміни у підготовці українських військових, бо “ніякі слова не прорвуть фронт”.

Боєць ДШВ, депутат Київської міськради від “Європейської солідарності” Олександр Погребинський назвав відсторонення Купола покаранням для особового складу їхнього підрозділу, який звільняв південь України, а потім воював у Бахмуті, Кліщіївці та Соледарі. Ветеран додав, що з 2015 року жодного разу не чув і не бачив, щоб Купол кричав на особовий склад або принижував когось – “навпаки, з повагою до кожного бійця”.

WP також пише, що сержанта ДШВ Погребиського після інтерв‘ю “Українській правді” про обстановку в Соледарі, з якого в січні 2023 виходила українська армія, перевели з бойового підрозділу в навчальний центр ДШВ, на посаду головного інструктора роти.




Співробітник українського бюро Washington Post Сергій Моргунов заявив, що матеріал  багато кому не сподобався у політичному та військовому керівництві України, “бо він не вписується в загальну позитивну картину „успіхів“ на фронті”, яка мало відповідає дійсності.

Читайте також:
Десантники 46-ї бригади взяли під контроль Малу Олександрівку на Херсонщині. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна