Які документи потрібно для оформлення Зеленої картки? ℗

Зелена картка – обов’язковий міжнародний страховий сертифікат, який покриває відповідальність автомобіліста перед третіми особами та має уніфіковану форму для країн-членів договору. Його наявність є обов’язковою умовою для тих, хто перетинає кордон на автомобілі. Усі сусідні держави з Україною підписали угоду “Зелена картка”, тому у будь-якому випадку нашим водіям необхідний поліс. Загалом до системи страхування входять близько 48 країн. Однак у зв’язку з агресією з боку Росії та Білорусі було ухвалено рішення про розірвання з ними двосторонніх угод про взаємне визнання сертифікатів.

Як оформити Зелену картку

В Україні до березня 2022 року діяв лише паперовий поліс Зелена картка, який можна було купити безпосередньо у відділенні страховика або прямо на митниці у спеціальних точках страхування. Останній варіант завжди передбачає оплату комісії брокера, яка закладена у тариф поліса.

Але з початком війни регулятор ринку страхування – Моторно-транспортне бюро України – запровадив електронну Зелену картку, яка випускається у форматі PDF та не потребує друку. Її можна оформити самостійно, маючи під рукою один смартфон. Після оплати актуальний поліс відправляється на email, що ви вказуєте в онлайн анкеті.

Щоб не виникло затримки з оформленням, слід приготувати такі документи:

  • Внутрішній та закордонний паспорт;
  • Ідентифікаційний номер;
  • Водійське посвідчення;
  • Техпаспорт на авто.

Кожен електронний поліс має індивідуальний код, вказаний у документі. За ним можна перевірити справжність страховки через загальнодоступну базу МТСБУ. Перевірка відбувається в режимі онлайн.

Яка сума компенсації по Зеленій картці

У кожній країні встановлено свою суму компенсації. Середнє покриття матеріальних збитків у країнах Європейського Союзу – 1 млн євро. Тому максимальний розмір виплат залежатиме від того, де саме відбулася страхова подія.

По Зеленій картці можна отримати компенсацію:

  • за нанесеним збитком майну постраждалих з вашої вини;
  • за завданими збитками життю та здоров’ю постраждалих.

Страховка покриває відповідальність будь-якого водія, який перебуває за кермом на законних підставах. Тому, якщо автомобіль належить вам, але на ньому виїжджає за кордон чоловік/дружина, страховка буде дійсна.

Слід зазначити, що одна Зелена картка працює на території всіх країн-членів. Купувати для кожної країни окремий поліс не потрібно.

Скільки коштує поліс автострахування за кордоном

Вартість Зеленої картки залежить від типу транспортного засобу та терміну перебування за кордоном (від 15 днів до 1 року). Окрім цього на ціну поліса впливає курс євро щодо гривні. З грудня 2022 року відбулось подорожчання Зеленої картки на 5%. Наприклад, поліс на місяць тепер коштує — 952 грн, а річний — 8 333 грн.

Тарифний план страховки встановлює МТСБУ, тож він у всіх страхових компаніях однаковий.

Що буде, якщо не оформити страховку?

Виїхати за кордон без Зеленої картки у водія не вийде, оскільки її наявність суворо перевіряється на митному контролі. Але деякі люди хитрують та оформляють страховку на меншу кількість днів, ніж фактично перебувають за кордоном. Прострочена страховка вважається недійсною, тож страхова компанія не нарахує виплати.

Також на водія чекають великі неприємності під час перевірки та ДТП:

  1. Вилучення посвідчення водія;
  2. Штраф, згідно з європейським законодавством;
  3. Оплата збитків постраждалих у разі ДТП.

Якщо ви знаходитесь за кордоном і у вас закінчився термін дії страховки, ви можете оформити його онлайн, не повертаючись до України. Переплачувати за місцеву автоцивілку або наражати себе на фінансову небезпеку не резонно.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна