Заборона на виїзд держслужбовців і депутатів за кордон уже діє – стосується і жінок, і непридатних

Заборона на виїзд за кордон України держслужбовцям, окрім як у відрядження, вже діє; вона також стосується жінок та осіб, які непридатні до військової служби або мали інші підстави для виїзду.

Про це сказав речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону.

Представник ДПСУ зазначив, що постанова №69 про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України набула чинності і вже діє. Відтак урядовці, народні депутати, низка інших посадовців державної служби, прокурори, судді, представники місцевого самоврядування можуть перетинати кордон виключно з метою службового відрядження.

Крім того, уряд визначив, що міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, кого це стосується, повинні в триденний термін надати до Адміністрації ДПСУ список зазначених у постанові осіб. В подальшому вони зобов’язані направляти зміни до цього списку. Адміністрація ДПСУ забезпечить наявність цих списків у своїх інспекторів на кордоні.

Визначено також перелік винятків для перетину кордону цими особами:

  • жінкам або батькам-одинакам для відвідування дітей за кордоном у виняткових випадках за наявності підтверджуючих документів;
  • для лікування за кордоном;
  • на підставі окремого рішення голови ДПСУ, у разі смерті членів сімей за кордоном.

Демченко наголосив, що ухвалені нововведення не мають гендерного забарвлення і стосуються як чоловіків, так і жінок.

Окремо речник Держприкордонслужби наголосив, що питання контролю покладається не лише на ДПСУ та її інспекторів безпосередньо на кордоні. Це також відповідальність тих посадових осіб, які підпадають під норми постанови уряду, та їхніх керівників, які видають своїм підлеглим відпустку чи посилають у службове відрядження.

У коментарі “УП” речник Держприкордонслужби  зазначив, що нинішні норми стосуються і осіб, визнаних непридатними до військової служби, які перебувають на держслужбі.

“Треба розуміти, що це стосується чіткого переліку посадових осіб, зокрема керівної ланки, народних депутатів, суддів, прокурорів тощо, а також працівників, заброньованих за органами держвлади на період мобілізації. Особи, не придатні до військової служби, не можуть залишати Україну, якщо є в списках, наданих ДПСУ органами, означеними вище, окрім винятків, визначених для держслужбовців”, – сказав Демченко.

Читайте також:
РНБО заборонила всім чиновникам і депутатам виїзд за кордон без відряджень

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна