“Перезаряджали ЗРК NASAMS в режимі реального бою”. Речник ПС пояснив незвичний звук вибухів у Києві в новорічну ніч

Під час відбиття атаки російських дронів-камікадзе в Києві в ніч на 1 січня оператори ППО ЗСУ вперше перезаряджали зенітні ракетні установки в режимі реального бою. А незвичний звук вибухів, які чули кияни в небі, спричиняють американські ЗРК NASAMS.

Як передає “Новинарня“, про це в ефірі національного телемарафону в неділю, 1 січня, розповів речник Командування Повітряних сил ЗС України Юрій Ігнат.

“Цей звук має бути наймиліший киянам – це звук зенітних ракет Повітряного командування “Центр”, яке опікується захистом повітряного простору. Працює київська зенітна бригада, яка охороняє небо Києва. І вже написала нові сторінки історії оборони Києва”, – сказав речник КПС.

Полковник Ігнат зазначив, що в новорічну ніч ППО “відпрацювала” 45 із 45 ворожих БПЛА, тобто знищила над Києвом усі “шахеди”.

“Це дійсно феноменальний результат. Ми й раніше бачили непогану роботу від наших зенітників, а цього разу можна взагалі аплодувати нашим захисникам. Які зараз, напевно, відпочивають після цієї пекельної ночі, подарувавши Києву мир та спокій”, – зазначив представник Повітряних сил.

Відповідаючи на запитання, чи з таким звуком працюють саме ЗРК NASAMS, Ігнат сказав: “Так, ви правильно розумієте”.

“Люди фотографують уламки і бачать, що робота західних зенітних ракетних систем є надзвичайно ефективною”, – прокоментував він світлини, поширені в соцмережах у новорічну ніч.

Уламки американської зенітної ракети в Шевченківському районі Києва в ніч на 1 січня 2023. Фото: КМВА

Речник Командування Повітряних сил нагадав, що на початку листопада американські партнери передали нам дві батареї норвезьких комплексів NASAMS, які стріляють ракетами AIM-120 AMRAAM.

Ракети нам теж передали західні партнери. Але самих пускових установок нам бракує, щоб якомога більше території України було захищено, зазначив Ігнат.

“Вчора працювали настільки інтенсивно на цих установках наші фахівці. Просто в режимі бою перезаряджали ракети до “насамсів” – настільки робота була потужною. Напевно, в жодної країни світу немає такого досвіду, де б у режимі реального бою перезаряджали зенітні ракетні системи.

А наші люди можуть усе. Хоча ми знаємо, лише нещодавно отримали NASAMS від наших партнерів. Кілька тижнів знадобилося нашим зенітникам, щоб опанувати ці системи. І ми бачимо, що вже не вперше вони застосовуються по повітряних цілях – як по крилатих ракетах, так і по “шахедах”, – сказав речник КПС.

Говорячи про те, скільки часу росіянам знадобиться для наступної масованої ракетної атаки, полковник Ігнат сказав, що з вересня ворог вчиняв ракетні атаки з різним інтервалом.

“Це близько тижня. В грудні інтервали були дещо збільшені – півтора-два тижні. Але бачимо, що вони можуть бути й зменшені, коли ворог наперед спланував такі собі “привітання” українців із Новим роком. І завдав ударів 29 грудня та ще – 31-го, коли було близько 20 ракет випущено по Україні. Щоб навмисно влучити по мирних цілях”, – зазначив Ігнат.

Нагадаємо,  за перші дві з половиною години 2023 року лише в районі Києва ППО ЗСУ знищила 23 повітряні цілі, всього по Україні – 45 дронів-камікадзе.

Читайте також:
На Київщині через нічну атаку дронів-камікадзе пошкоджено об’єкт критичної інфраструктури

Перша атака і робота ППО в Києві – лише через 35 хвилин після настання Нового року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна