“Найкраще, що можливо було зробити”: ЗМІ припустили, чим було завдано ударів по аеродромах РФ

Журналісти видання “Defense Express” зробили декілька припущень щодо озброєння, яке могло б атакувати російські аеродроми на відстані близько 800 км.

Свої версії вони озвучили у матеріалі  “Стриж” та “Рейс”, дрон-камікадзе від “Укроборонпрому” чи щось втаємничене: чим б’ють по авіабазах РФ”, який був опублікований 6 грудня. 

Зі слів журналістів, йдеться про літальний апарат з реактивним двигуном, який здатний здійснювати політ на високій швидкості на незначній висоті.

“Конвертовані для завдання ударів радянські розвідувальні БПЛА Ту-141 “Стриж” та Ту-143 “Рейс” наразі вбачають найбільш вірогідними кандидатами на посаду далекобійного “генератора бавовни”. У РФ вже доволі давно бідкаються саме на “Рейси”, зокрема на рівні губернаторів прикордонних областей, а їх уламки вже неодноразово фотографували. Наприклад, відомо про атаку саме таких БПЛА на авіабазу “Міллерово” у Ростовській області”, – пише видання. 

Журналісти запевняють, що перетворити розвідувальні радянські БПЛА виглядає більш ніж логічним рішенням.

“Ці дрони 70-х років є реактивними, розвивають трансзвукову швидкість 950-1100 км/год, вміють літати на низькій висоті до 10 метрів. Дальність польоту Ту-143 “Рейс” становить до 200 км, а Ту-141 “Стриж” до 1000 км. Вага архаїчної розвідувальної апаратури включно з кінокамерами, які використовують плівку, становить понад 100 кг. А враховуючи можливість демонтажу парашута, то можливо вивільнити навіть більше корисної ваги”, – наголошують медійники.

Зазначається, що ці радянські дрони могли отримати нову навігаційну апаратуру для більш точних ударів, які вони активно демонструють. Відтак, йдеться про перетворення цих радянських БПЛА на справжні крилаті ракети наземного базування.

“Відверто, це найкраще що можливо було зробити з Ту-141 “Стриж” та Ту-143 “Рейс”, бо до 2022 року їх скоріше розглядали, як просто мішені для тренування розрахунків ЗРК”, – наголошують журналісти.




Друга версія: за ударами стоїть дрон-камікадзе, який активно просуває “Укроборонпром”. Мовляв – дальність дії цього дрона складає 1000 км, а вага бойової частини – 75 кг.  

Цей дрон створюється, не як дрон-камікадзе, а як “багатофункціональна платформа” і він може бути, як баражуючим боєприпасом, так і розвідувальним БПЛА.

Третя версія – таємна зброя: “нова розробка, про яку достеменно нічого не відомо”. 

“І характер удару наразі говорить про використання крилатих ракет – висока швидкість низький профіль польоту. Й окрім конверсії у них “Стрижів” та “Рейсів” залишається варіант того, що така зброя була створена і доведена до серійного виробництва в Україні за доволі короткий час”, – наголошує нішеве ЗМІ. 

За даними видання, до 2022 року такі проєкти в Україні були. 

“Більше того, як мінімум макет однієї такої розробки демонструвався на виставці “Зброя та Безпека” неодноразово. Чи можливо було цю ракету довести до серійного зразка – окреме питання, але створення крилатої ракети є трохи легшим завданням за створення балістичної ракети”.

Читайте також:
У російському Курську – вибух на аеродромі

На аеродромі в Рязані – вибух, на аеродромі в Саратовській області – БПЛА впав на бомбардувальники, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна