Віцепрезидентка ЄК попередила, що українські біженці можуть лишитися в ЄС, а цієї зими наплив зросте

Країнам ЄС, які приймають українських біженців, зокрема Німеччині й Польщі, доведеться пристосовуватися до того, що українці залишаться на роки після закінчення війни, а цієї зими їх наплив може зрости.

Таку думку висловила хорватська віцепрезидентка Єврокомісії Дубравка Шуїца в коментарі німецькому виданню RND.

“Ключова проблема полягає в тому, що ці сім’ї думають, що повернуться додому наступного дня після війни. Але вони ще не повернуться додому. Їхні школи зруйновані, їхні будинки зруйновані, їхні робочі місця втрачені. Мушу сказати це відверто, я сама пережила війну в Хорватії, в колишній Югославії”, – зазначила під час перебування в Берліні Шуїца.

Вона є одним із чотирьох віцепрезидентів ЄК та відповідає, серед іншого, за права дітей.

Посадовиця закликала жителів Європи не припиняти підтримки українців, які потребують допомоги.

“Ми не повинні проявляти ознаки втоми, це не вихід. Ми повинні зробити все можливе – на рівні Європейського Союзу, а також на рівні держав-членів, таких як Німеччина, – щоб допомогти українським дітям, які втекли, почуватися як вдома”, – зазначила Дубравка Шуїца.

Віцепрезидентка ЄК визнала, що громадянам приймаючих країн доведеться миритися з незручностями. “І так, у нас стандарти погіршилися, коли ми говоримо про кількість дітей у садочках і школах, – сказала вона. – У класі вже не 15 чи 20 дітей, а 35. Як колишній вчитель, я знаю, що це проблема. Але йдеться про вияв солідарності”.

Шуїца додала: “Ми повинні краще показувати цю солідарність, інакше люди стануть егоїстами і хочуть повернути свої стандарти. Але є стандарти, які неможливо відновити, поки не припиниться війна”.

Щодо побоювання з приводу нового потоку біженців з України хорватська політикиня сказала: “Через зиму й російські атаки люди прагнутимуть тікати. Хто таке витримає? Я це цілком розумію”.

За даними УВКБ ООН у справах біженців, близько 7,9 млн людей покинули Україну з початку війни, більшість із них – жінки й діти.

Читайте також:
Щоб фільтрувати біженців та росіян: на кордоні Естонії з РФ почали працювати українські прикордонники

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.