Кулі замість літер: до Дня української писемності й мови креатори запропонували особливе оформлення текстів російською

Українські креатори ініціювали соціальну кампанію, покликану представити вплив російської пропаганди й контенту через особливе графічне зображення мови. Російські літери вирішили передати через особливий шрифт – у вигляді отворів від куль.

Презентували його 9 листопада, в День української писемності й мови.

Шрифт назвали Російський кульовий (Russian bullet). Автором виступило агентство provid, відоме зокрема за символічною квіткою до 3о-річчя відновлення Незалежності і варіаціями тризубів до Дня Незалежності 2022 року.

“Замість звичних кириличних знаків використано графічні кульові отвори, взяті зі світлин, що зроблені на деокупованих територіях. Кожна літера — це слід від російських куль, які влучили в будинки, автівки та памʼятники в українських містах”, – розповіли в агенції.

“Росія спілкується з нами мовою насилля та агресії. Автоматні черги, вибухи, постріли — це і є російська мова сьогодні. Кожне “не все так однозначно”, кожне “треба зрозуміти їхню позицію”, кожен заклик до замирення, зняття санкцій або продовження економічної співпраці з росією перекладається російською мовою як постріли, вибухи й руйнування в Україні. Тож якщо існує мова, має бути і її графічне втілення — шрифт. От ми і вирішили створити такий інструмент для простого й наочного відображення російської мови у медіа, контенті та креативних матеріалах. І референсів для такого шрифта, на жаль, виявилося вдосталь”, — прокоментував ідею креативний директор provid Влад Галяпа.

Новий шрифт в агентстві пропонують до вільного вжитку всім, хто хоче скористатися ним для створення будь-яких креативних чи інформаційних матеріалів.

Онлайн-медіа, які досі мають російськомовну версію сайту, можуть встановити собі цей шрифт, щоб підкреслити важливість мовної політики та привернути увагу до загрози з боку російського контенту.

Для цього медіа з російськомовним контентом зазвичай достатньо додати otf-файл шрифту на сервер і прописати в css-стилі випадки його використання. Після цього шрифт працюватиме як звичайний, а російська мова відображатиметься кульовими пробоїнами.

“Його можна використати для комунікаційної кампанії, як іміджевий хід, спосіб привернути увагу до зміни мовної політики перед деактивацією російськомовної версії або ж як засіб для висловлення власної позиції”, — наголошують в агенції “Провід”.

В агентстві сподіваються на поширення креативної графічної ідеї. Так, “Провід” хоче зробити кілька примірників творів класичної російської літератури, надрукованих шрифтом, що має вигляд слідів від куль.

Креатори закликають видання з російськомовною версією долучитися до кампанії та встановити шрифт принаймні на один день. А для тих медіа, які планують назавжди вилучити мову агресора зі свого ресурсу, цей шрифт стане чудовим приводом наостанок нагадати про загрозу, яка походить від російськомовного контенту.

Звантажити шрифт та дізнатися більше про проєкт можна за посиланням.

Читайте також:
У Чехії засудили двох блогерів за мову ненависті щодо українських біженців

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]