Латвія просить ЄСПЛ дозволу увійти до справи “Україна проти РФ”

Латвія звернулася до Європейського суду з прав людини з проханням увійти як третя особа до справи “Україна проти Російської Федерації”.

Про це в вівторок, 9 серпня, інформує пресслужба латвійського МЗС.

Латвія вперше скористалася своїм правом, передбаченим цією нормою, для вступу як третя сторона до міждержавної справи.

Раніше Латвія входила до кількох розглядів як третя сторона, коли ЄСПЛ розглядав індивідуальні заяви про можливі порушення Конвенції іншими Договірними сторонами.

Уточнюється, що міждержавні справи подаються відповідно до ст. 33 Конвенції, що дозволяє будь-якій Договірній Стороні Конвенції звертатися до Суду про можливе порушення її положень іншою Договірною Стороною.

Міждержавні справи є надзвичайною мірою, що застосовується в дуже поодиноких випадках, зазвичай у ситуаціях, коли існують серйозні побоювання щодо систематичних та безперервних порушень прав людини, включаючи масові звірства та порушення прав людини під час збройних конфліктів.

Рішення про те, чи дозволити Латвії виступити як третя особа у вищезазначеній справі, прийматиме Суд. Якщо ЄСПЛ дозволить Латвії виступити як третя сторона у вищезгаданій справі, Латвія матиме право подати зауваження щодо тлумачення положень Конвенції, які є предметом міждержавного розгляду.

Наприкінці липня повідомлялося, що Латвія приєдналася до справи України проти Росії у Міжнародному суді ООН.

Читайте також:
Латвія на невизначений термін призупинила видачу віз росіянам

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".