Вибираємо стабілізатор напруги в приватний дім ℗

Жителям Дніпра, на жаль, знайома ситуація, коли електромережа час від часу працює нестабільно. Особливо часто таке трапляється влітку, коли додаткове навантаження створюють кондиціонери. Це може спричинити проблеми в роботі побутової техніки ― напруги буде недостатньо, щоб забезпечити необхідну потужність, або забагато, що виведе її з ладу. Працювати без перебоїв допоможе стабілізатор, який підтримує струм у мережі на рівні 220 В. Як його вибрати для приватного будинку ― дізнаєтеся зі статті.

Тип стабілізації

Такі пристрої відрізняються принципами дії, тому пропонують:

 1. Релейні стабілізатори ― напруга на виході змінюється відповідно до її коливань на вході. Виділяються швидкою реакцією, малими габаритами, проте за великої інтенсивності роботи можуть відпрацьовувати ресурс.
 2. Тиристорні/симисторні ― реле в них замінені силовими ключами. Вони швидко реагують на зміну напруги, тихо працюють, компактні, але коштують недешево.
 3. Електромеханічні ― регулювання відбувається на основі зміни кількості витків. Вони складаються з трансформатора, електродвигуна, системи управління, потребують частого обслуговування.
 4. Інверторні ― працюють на основі подвійного перетворення: спочатку в постійний струм, потім у змінний. Відрізняються високою точністю, рекомендується придбати на сайті allo.ua у Дніпрі за частих стрибків напруги. Такі прилади коштуватимуть дорожче.
 5. Комбіновані ― поєднують декілька типів перетворення. За різких стрибків напруги вмикається релейний механізм, за нормальної роботи працює серводвигун.
 6. Електронні ― без затримок у регулюванні, характеризується безшумністю, збереженням потужності. Але в них велика вага, розміри та ціна.
 7. Сервоприводні ― використовують двигун, забезпечуючи високу точність напруги. Однак такі пристрої не можна застосовувати в мережах із різкими стрибками струму.

Однофазний стабілізатор встановлюється в більшості приватних будинків. Трифазний знадобиться, якщо ви працюєте там, де проживаєте, і використовуєте промислове обладнання.

Функції та особливості

Залежно від пристроїв, які ви плануєте захищати, виділяють стабілізатори для:

 • комп’ютерів;
 • кондиціонерів;
 • котлів;
 • пральних машин;
 • телевізорів;
 • холодильників.

Потужність стабілізатора може досягати 20 кВА. Залежно від типу роз’єму живлення розетки можуть бути із заземленням, без нього, з’єднуватися за допомогою клем. За правилами всатновити стабілізатори напруги у Дніпрі можна на підлозі чи стіні. Вони дають змогу вмикати до 4 різновидів техніки. Для зручності деякі моделі обладнані дисплеєм, ручкою чи колесами для транспортування.

Отже, стабілізатор у приватному будинку захищає від високочастотних перешкод, короткого замикання, перегріву, перевантажень, підвищеного чи зниженого тиску. Тому придбати його необхідно кожному, хто дбає про справність електроприладів.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".