Зеленський відзначив ще 234 українських військових. 59 із них – посмертно

Президент України Володимир Зеленський відзначив 234 українських військовослужбовців державними нагородами України. 59 із них – посмертно.

Відповідний указ оприлюднений на офіційному сайті глави держави у вівторок, 15 березня. Він датований 14 березня.

Воїни відзначені за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі українських воїнів нагороджено такими відзнаками як орден Богдана Хмельницького, “За мужність”, Данила Галицького та медалі “За військову службу Україні”, “За бездоганну службу”, “Захиснику Вітчизни”, “За врятоване життя”.

Подаємо повний список нагороджених:

Нагородити орденом Богдана Хмельницького І ступеня

СІКОЗУ Віктора Олександровича — підполковника

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

АПОСТОЛА Олега Орестовича — підполковника

ЮЩЕНКА Дмитра Анатолійовича — підполковника

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

АГАСИЄВА Кирила Яшар огли — старшого лейтенанта

АДАМОВСЬКОГО Олега Олеговича — майора

БАБЧУКА Сергія Анатолійовича (посмертно) — полковника

БОЙКА Олега Олексійовича — підполковника

БОРОВИКА Олександра Миколайовича — капітана

БРАГІНА Володимира Володимировича — старшого лейтенанта

ВЕСЕЛОВА Сергія Володимировича — капітана

ВОЗНЮКА Сергія Леонідовича — капітана

ГЕРУСА Вадима Ігоровича — капітана

ГУЗЧЕНКА Сергія Вікторовича — полковника

ДЕНИСЕНКА Максима Івановича — лейтенанта

ДУБІНЕНКА Олега Ігоровича — підполковника

Д’ЯЧИШИНА Ігоря Степановича — підполковника

КАЛЮЖНОГО Анатолія Анатолійовича — старшого лейтенанта

КАРПУШУ Ростислава Валерійовича — підполковника

КІДІКА Юрія Геннадійовича — капітана

КОМІСАРУКА Романа Романовича — лейтенанта

ЛАБЕНКА Олександра Івановича — полковника

ЛУК’ЯНОВА Павла Юрійовича — підполковника

МОРОЗОВА Володимира Володимировича — підполковника

НЕВОЙСУ Артема Валентиновича — старшого лейтенанта

ОНАЦЬКОГО Віталія Івановича — полковника

ПАЛАМАРЧУКА Ярослава Анатолійовича — майора

ПОКАТАЄВА Вадима Юрійовича — капітана

ПОПРУЖНОГО Руслана Олександровича — капітана

ПУКІЯ Василя Васильовича — лейтенанта

РЄЗНІЧЕНКА Олексія Олександровича — майора

СИДОРЕНКА Владислава Олексійовича — майора

СОРОКУ Юрія Михайловича — полковника

СТЕФАНІШИНА Романа Олександровича — капітана

СТЕЦЕНКА Антона Віталійовича — лейтенанта

СУШКА Олександра Володимировича — підполковника

ХРАПТОВИЧА Станіслава Сергійовича — підполковника

ЧІХЕЛІДЗЕ Зураба — майора

ШВАЧИЧА Василя Олександровича — капітана 2 рангу

ШЕВЧЕНКА Олександра Володимировича — полковника

ШКУЛЯ Олега Степановича — підполковника

ЮНАКА Олександра Миколайовича — капітана

Нагородити орденом “За мужність” ІІ ступеня

ГЕГЕЧКОРІ Олега Іродійовича — підполковника

КАЛІНІНА Віталія Прокоповича — майора

ПЕПЕЛЯШКА Івана Михайловича — капітана

Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня

АЙЗАТУЛІНА Бориса Шамілійовича — майора

АЛЕКСАНДРОВА Руслана Юрійовича — молодшого сержанта

АНАТІЙ Віру Юріївну (посмертно) — лейтенанта

АНДРІЄВСЬКОГО Дениса Олеговича (посмертно) — солдата

АФАНАСЬЄВА Олександра Олександровича — сержанта

БАРИЛЮКА Юрія Авксентійовича (посмертно) — штаб-сержанта

БЕГЛАРАШВІЛІ Гелу — солдата

БЕРЕСТА Андрія Миколайовича — штаб-сержанта

БЄЛОЗЬОРА Олександра Миколайовича (посмертно) — штаб-старшину

БІРЮКОВА Івана Євгенійовича — солдата

БРЕУСА Артема Сергійовича — старшого сержанта

БРИЖИНСЬКОГО Дмитра Володимировича — полковника

ВЕРГУЛЕНКА Ігоря Сергійовича (посмертно) — лейтенанта

ВИНОГРАДОВА Артема Володимировича — солдата

ВИНТУЛЯКА Юрія Сергійовича (посмертно) — старшого солдата

ВОЛОШИНА Євгенія Миколайовича (посмертно) — старшого сержанта

ГІЛЯВСЬКОГО Валерія Михайловича (посмертно) — старшого солдата

ГОНЧАРОВА Олексія Васильовича (посмертно) — старшого солдата

ГОЦУРА Андрія Федоровича (посмертно) — сержанта

ДЕХТЕРЕНКА Ярослава Олександровича — сержанта

ДЄДУШКОВА Івана Миколайовича (посмертно) — старшого солдата

ДОБУШЕВУ Марину Сергіївну (посмертно) — головного старшину

ЄВДОКІМОВУ Ангеліну Володимирівну (посмертно) — молодшого сержанта

ЄВМЕНЕНКА Володимира Олександровича (посмертно) — штаб-старшину

ЖЕЛЕЗНОГО Олександра Сергійовича — майора

ЖУКОВА Євгена Олександровича (посмертно) — солдата

ІВАНЕНКА Олександра Романовича — старшого солдата

ІВАНЧЕНКА Андрія Григоровича — старшого сержанта

ІГНАТЕНКА Сергія Олександровича — старшого сержанта

ІЖИЦЬКОГО Івана Валерійовича — старшого лейтенанта

ІЩУКА Ігоря Олександровича — капітана

КАРПЕНКА Валерія Олеговича — старшого солдата

КАТКОВА Андрія Олександровича (посмертно) — майстер-сержанта

КІША Шандора Шандоровича (посмертно) — головного старшину

КЛЮЧНИКА Сергія Миколайовича (посмертно) — старшого сержанта

КОВАЛЬЧУКА Євгена Володимировича — старшого лейтенанта

КОМАНДІКА Андрія Петровича — капітана

КОНОВАЛОВА Костянтина Миколайовича (посмертно) — старшого солдата

КОПУСА Олександра Олеговича (посмертно) — старшого солдата

КОТРУЦУ Олександра Юрійовича (посмертно) — солдата

КОЦЮРБУ Олексія Володимировича (посмертно) — сержанта

КРАВЧЕНКА Валерія Миколайовича (посмертно) — сержанта

КРАВЧЕНКА Олексія Миколайовича (посмертно) — старшого солдата

КРАВЧЕНКА Станіслава Володимировича — старшого солдата

КРИВЕЦЬКОГО Олександра Валерійовича — старшого солдата

КУДІНОВУ Лілію Сергіївну — лейтенанта

КУЗНЄЦОВА Сергія Миколайовича — старшого матроса

КУЛАЯ Олександра Дмитровича (посмертно) — старшину 2 статті

КУЛІНІЧА Олександра Михайловича — сержанта

КУТЕПОВА Юрія Андрійовича (посмертно) — старшого солдата

ЛАМПАДОВУ Ганну Василівну — старшого сержанта

ЛІСОВОГО Євгенія Олеговича (посмертно) — молодшого сержанта

ЛІХОНІНА Ігоря Миколайовича (посмертно) — майора

ЛЮБАРА Андрія Геннадійовича — молодшого сержанта

МАКАРЕНКА Андрія Вікторовича (посмертно) — старшого солдата

МАКАРЕНКА Володимира Михайловича — старшого солдата

МАКСИМЕНКА Віктора Вікторовича (посмертно) — молодшого сержанта

МАЛИША Романа Миколайовича (посмертно) — солдата

МАРИЧЕВА Дмитра Михайловича (посмертно) — старшого солдата

МАРЧЕНКА Юрія Миколайовича (посмертно) — старшого лейтенанта

МАР’ЯНОВА Олексія Леонідовича — солдата

МАЦАКА Олександра Володимировича (посмертно) — старшого солдата

МЕДОВИЧЕНКА Сергія Васильовича (посмертно) — старшого солдата

МЕЗИНКА Владислава Олександровича — солдата

МУХІНА Валерія Валерійовича — майстер-сержанта

НЕВДАЧИНА Альберта Валерійовича — солдата

НЕЧИТАЙЛА Олександра Юрійовича — старшого сержанта

НІКІШИНА Валентина Олександровича (посмертно) — старшого матроса

НІКОЛАЄВА Олександра Віталійовича (посмертно) — старшого лейтенанта

ОЛЄХА Дениса Григоровича — солдата

ОЛІЙНИКА Павла Вікторовича (посмертно) — молодшого сержанта

ОМЕЛЬЧЕНКА Данила Тихоновича (посмертно) — солдата

ОСМАКОВСЬКУ Марину Іванівну — солдата

ПАВЛЮКА Володимира Михайловича (посмертно) — майстер-старшину

ПЕРЕПІЛКУ Олександра Олексійовича (посмертно) — солдата

ПІВНЯ Сергія Олександровича — підполковника

ПЛЮЩЄВА Олександра Костянтиновича (посмертно) — майстер-старшину

ПОГОРЄЛОВА Андрія Романовича — старшого сержанта

ПОГОРЄЛОВА Сергія Сергійовича (посмертно) — старшого солдата

ПОДАРЕВСЬКОГО Юрія Валерійовича — солдата

ПОПОВА Ярослава Андрійовича — лейтенанта

ПТАЩЕНКА Анатолія Володимировича (посмертно) — солдата

РАДЕЦЬКОГО Артема Валерійовича — молодшого сержанта

РУДЬКА Максима Максимовича — сержанта

РЯБКА Івана Івановича (посмертно) — солдата

РЯБКА Романа Володимировича (посмертно) — капітана 3 рангу

РЯЗАНОВА Юрія Павловича (посмертно) — старшого солдата

САВЧИШИНА Володимира Михайловича (посмертно) — головного старшину

САЙЧУКА Андрія Олександровича — головного сержанта

СЕЛЕЦЬКОГО Петра Петровича — старшого матроса

СЕМЯННІКОВА Ярослава Андрійовича (посмертно) — солдата

СЕРГІЄНКА Віталія Олександровича — солдата

СИДОРЕНКА Віталія Миколайовича — штаб-сержанта

СИДОРИШИНА Руслана Івановича — старшого сержанта

СІЛЬЧЕНКА Владислава Ігоровича — старшого солдата

СКУБАКА Максима Михайловича — старшого солдата

СОБОЛЄВА Ярослава Вікторовича — лейтенанта

ТАРАНЧЕНКА Руслана Олександровича (посмертно) — капітана 3 рангу

ТЕЛЬНОВА Романа Станіславовича — майстер-сержанта

ТИЩЕНКА Дмитра Олександровича — майора

ТУКМАЧОВА Івана Юрійовича — майстер-старшину

ТУРІНСЬКОГО Олександра Георгійовича — майора

УКРАЇНЦЯ Валентина Юрійовича (посмертно) — солдата

УСТИМЕНКА Олександра Миколайовича — сержанта

ЧЕЛИШЕВА Ігоря Вікторовича — сержанта

ЧЕРЕДНІЧЕНКА Анатолія Олександровича — старшого матроса

ЧЕРКАССЬКОГО Михайла Олександровича — головного сержанта

ЧЕРНЕНКА Сергія Миколайовича (посмертно) — майора

ШВЕДА Геннадія Леонідовича (посмертно) — прапорщика

ШЕВЧЕНКА Віталія Володимировича — старшого лейтенанта

ШЕВЧЕНКА Максима Романовича (посмертно) — лейтенанта

ШЕМШУКА Євгенія Ігоровича (посмертно) — солдата

ШЕХОВЦОВА Олександра Володимировича — молодшого сержанта

ШИНДЯПІНА Альберта Євгенійовича — старшого солдата

ШМЕЛЬОВА Кирила Євгеновича — майора

ШОЛЯКА Юрія Миколайовича (посмертно) — молодшого сержанта

ЮДІНА Дениса Руслановича — капітана

ЯКИМЕНКА Івана Івановича — старшого сержанта

ЯКОВЕНКА Бориса Анатолійовича — солдата

Нагородити орденом Данила Галицького

БОНДАРЯ Віталія Олеговича — капітана

ДИМИТРОВА Вадима Володимировича — майора

КОЛІСНІЧЕНКА Сергія Олександровича — капітана

МОРОЗА Ігоря Вадимовича — старшого лейтенанта

МУХУ Сергія Анатолійовича — майора

НАГОРЯНСЬКОГО Віктора Васильовича — підполковника

СИЗОНЕНКА Анатолія Миколайовича — старшого лейтенанта

СПЕКТОРА Павла Вікторовича — старшого лейтенанта

ТАРАНА Сергія Анатолійовича — майора

ШПИЛЬОВОГО Олександра Олександровича — майора

Нагородити медаллю “За військову службу Україні”

АТРАХОВА Андрія Анатолійовича — матроса

БАБАЄВА Олександр Юрійович — старшого сержанта

БЕЛІБОВА Олександра Юрійовича — сержанта

БЕРЕГОВОГО Дмитра Володимировича — старшого лейтенанта

ВЛАСЮКА Ігоря Сергійовича — старшину 2 статті

ГАЙКУ Артура Анатолійовича — підполковника

ГОРДІЄНКА Дмитра Георгійовича — старшого лейтенанта

ГУДІМОВА Олександра Миколайовича — старшого лейтенанта

ДЕЙНЕКУ Миколу Миколайовича — старшого лейтенанта

ДЕМКА Олега Івановича — старшого солдата

ДОВГОШЕЄНКА Анатолія Ігоровича — старшого лейтенанта

ІГНАТЬЄВА Олександра Михайловича — майора

ІОВЕНКА Миколу Олександровича — штаб-старшину

КАЧУРУ Максима Олександровича — старшину 2 статті

КИРИЛОВСЬКОГО Владислава Віталійовича — матроса

КРАВЦОВУ Євгенію Євгеніївну — солдата

КУКІЛЯ Олександра Валерійовича — старшого лейтенанта

ЛАКОМОВА Руслана Дмитровича — старшого солдата

ЛИПКА Сергія Борисовича — майстер-сержанта

МАЗУРА Євгена Володимировича — старшого лейтенанта

МОГИЛУ Романа Миколайовича — капітана 3 рангу

МОРОЗА Миколу Сергійовича — старшину 2 статті

МУРИЧА Руслана Геннадійовича — старшого солдата

НАУМОВА Сергія Юрійовича — старшого сержанта

ОБРИМБУ Сергія Олександровича — лейтенанта

ОНИЩЕНКА Сергія Вікторовича — солдата

ПЕТРОЩУКА Віталія Володимировича — майора

ПИСТУНЕНКА Василя Тарасовича — старшого солдата

ПРОВОЗНЮКА Олега Олеговича — старшого матроса

ПУШКАРЬОВА Вячеслава Юрійовича — матроса

П’ЯТАКОВА Гліба Олеговича — старшого лейтенанта

РИГУ Віталія Олександровича — лейтенанта

РОМАНЕНКА Станіслава Юрійовича — майора

РОМАНОВА Сергія Васильовича – сержанта

САВЧЕНКА Василя Васильовича — старшого солдата

САЖЕВСЬКОГО Олександра Костянтиновича — старшого солдата

СИРОТЮКА Олександра Вікторовича — лейтенанта

СОЛДАТЕНКА Івана Анатолійовича — старшого лейтенанта

СУХОВЕРСЬКОГО Івана Степановича — молодшого сержанта

ТЕСЛЕНКА Віталія Валентиновича — старшого солдата

УМАНСЬКОГО Дмитра Володимировича — старшого сержанта

ФОМІНА Олександра Миколайовича — сержанта

ФОТІНА Валентина Олексійовича — сержанта

ЦАРЮКА Сергія Володимировича — солдата

ЧЕРНОЛІХА Максима Вікторовича — штаб-сержанта

ШВИДЕНКА Олександра Олександровича — старшого матроса

Нагородити медаллю “За бездоганну службу” ІІІ ступеня

СІЛЬЧЕНКА Вячеслава Івановича — підполковника

Нагородити медаллю “Захиснику Вітчизни”

АДІЯНОВУ Євгенію Олександрівну — матроса

БУБЛИКА Ростислава Ігоровича — головного старшину

ГРИЦАКА Іллю Станіславовича — лейтенанта

КУЗНЄЦОВУ Марину Олексіївну — матроса

МАЗУРІНА Ігоря Євгеновича — штаб-старшину

НОСАТЮКА Миколу Олеговича — старшого матроса

ПШЕНИЧНОГО Олександра Володимировича — лейтенанта

РУБАНУ Нелю Валентинівну — старшого матроса

СОРОКІНА Олександра Павловича — капітана

СОСНЕНКА Івана Олександровича — старшого матроса

Нагородити медаллю “За врятоване життя”

АПОСТОЛОВУ Оксану Володимирівну — сержанта

БЄСЄДУ Тетяну Юріївну — молодшого сержанта

БОЙКО Юлію Іванівну — сержанта

НЕЛЮБУ Миколу Вікторовича — молодшого сержанта.

Читайте також:
Президент нагородив менеджера Укрпошти Чижикова, який збив літак, і ще 250 військових

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".